AKP’li Ünal’dan Netflix açıklaması! Netflix Türkiye’den ayrılıyor mu?

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, geçen günlerde gündeme gelen Netflix'in Türkiye'den ayrılacağı iddialarıyla ilgili yaptığı açıklamada Netflix'in bu konuyla ilgili resmi bir temasta bulunmadığını söyledi ve "Türkiye'den gitmeyi neden düşünsünler?" ifadelerini kullandı.

AKP’li Ünal’dan Netflix açıklaması! Netflix Türkiye’den ayrılıyor mu?

Geçen günlerde Netflix’in Türkiye’den çekileceği iddiaları gündeme gelmişti. Bu iddialar üzerine AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal Twitter hesabından şu açıklamayı yaptı:

* #NetflixTurkey ne siyasi düzeyde AK Parti Tanıtım ve Medya Başkanlığı ile ne de resmi düzeyde İletişim Başkanlığı ile görüştü. Türkiye’den gitmeyi neden düşünsünler? Netflix’in daha derin işbirliği ile Türk kültürüne, sanatına dönük daha yüksek hassasiyet göstereceğine inanıyorum.

MAHİR ÜNAL’IN PAYLAŞIMI:

“BİZ DİJİTAL PLATFORMA KARŞI DEĞİLİZ”

Öte yandan Mahir Ünal, katıldığı bir televizyon programında Netflix ile ilgili soruya şu yanıtı vermişti:

* Netflix yerli bir yapım istedi. O yapımdaki bir karakter çok tepki topladı. RTÜK de bu tepkileri yapımcı şirketle paylaştı. İlgili yapımcı şirket de bu tepkilere hassasiyet gösterdi. Biz bu dijital platforma karşı değiliz ki. Bunu dile getirmek nasıl antidemokratik olarak lanse ediliyor anlayamıyorum. Sadece RTÜK dizi yapımcılarıyla senaryo aşamasında hassasiyetleri ve tepkileri paylaştı. Bu suç mudur?

İnce'den dikkat çeken Netflix paylaşımı! İlginizi Çekebilir İnce'den dikkat çeken Netflix paylaşımı! Netflix Türkiye'den çekiliyor mu? 'Türkiye'den çekiliyoruz' tweeti ortalığı karıştırdı! İlginizi Çekebilir Netflix Türkiye'den çekiliyor mu? 'Türkiye'den çekiliyoruz' tweeti ortalığı karıştırdı!