Çeşme’deki korkutan yangın kontrol altında!

İzmir Çeşme'de otluk alanda başlayıp makilik alana sıçrayan yangının  kontrol altına alındığı açıklandı. Dün gece 22.00 sıralarında başlayan ve yaklaşık 200 hektarlık alanda etkili olan yangına 2 uçak, 20 helikopter, 86 arazöz, 9 dozer, 344 personel ile müdahale edildi.

İzmir'in Çeşme ilçesinde dün gece otluk alanda başlayan ve rüzgarın etkisiyle hızla büyüyen yangın, öğlen saatlerinde kontrol altına alındı.

Trafodan kaynaklandığı düşünülen yangın yerleşim yerlerini tehdit edince, dün gece Termal kent, Günkent, Gökçe çiçek sitelerindeki vatandaşlar tahliye edildi.

FOTO: İHA

YANGIN GECE BOYUNCA SÜRDÜ

Gece boyunca yangın söndürme ekipleri ile İzmir Büyükşehir İtfaiye ekiplerinin karadan müdahale ettiği yangın söndürme çalışmalarına, günün ilk ışıklarıyla birlikte uçak ve helikopterler de katıldı.

FOTO: SÖZCÜ

Yaklaşık 200 hektarlık alanda etkili olan yangının söndürülmesi için 2 uçak ve 20 helikopter, 86 arazöz, 9 dozer, 344 personel aralıksız çalıştı.

Yangının kontrol altına alındığını Orman Genel Müdürlüğü’nün resmi Twitter hesabından “Çeşme'de çıkan yangınla mücadele eden kahramanlarımız şiddetli rüzgara rağmen tüm gece boyunca fedakarca çalıştı. Nava gücümüzün desteği ve kahramanlarımızın özverili çalışmaları ile yangını kontrol altına aldık” sözleriyle duyurdu.

FOTO:SÖZCÜ

BAKAN PAKDEMİRLİ BÖLGEDE

Yangın bölgesine gelerek helikopterle söndürme çalışmalarını izleyen Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli yaptığı açıklamada, “Yangın tamamen kontrol altında. 150-200 hektar alan zarar gördü. Vatandaşlarımız evlerine dönebilirler. Çıkış nedeni trafo kaynaklı deniliyor, ama araştırmalar sürüyor” dedi.

FOTO: İHA

 

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...