Sözcü Plus Giriş

CHP’den İdlib açıklaması

İdlib'de düzenlenen saldırı sonrası CHP Sözcüsü Faik Öztrak açıklamalarda bulundu. CHP'nin İdlib toplantısının sürdüğünü belirten Öztrak, "CHP olarak konuyu görüşmek üzere TBMM'yi kapalı oturumla toplantıya çağırıyoruz" dedi.

Güncellenme: 10:01, 05/03/2020

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, CHP Genel Merkezi’nde İdlib konusundaki gelişmelere ilişkin gece yarısı gerçekleşen olağanüstü değerlendirme toplantısının ardından açıklama yaptı.

CHP Sözcüsü Öztrak, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

* İdlib’ten gelen acı haberler kalbimizi dağladı. İdlib’de durum son derece ciddi ve endişe verici. Hatay Valisi’nin yaptığı açıklamalardan İdlib’de çok sayıda şehidimizin ve yaralıların olduğu anlaşılmaktadır.

* Milletçe büyük bir üzüntü içindeyiz. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar, şehitlerimizin kederli ailelerine ve milletimize başsağlığı ve sabır diliyoruz” diye konuştu.

“İDLİB MEHMETÇİĞİMİZİN TEK BİR TIRNAĞI DAHİ ETMEZ”

* Genel Başkanımızın başkanlığında Merkez Yönetim Kurulumuz toplantısına devam ediyor. Genel Başkanımızın günlerdir söylediği gibi, Suriye de, Libya da, İdlib de Mehmetçiğimizin tek bir tırnağı dahi etmez.

* Türk ordusu, TBMM’nin ordusudur. Onlarca şehidimiz varken TBMM’nin buna sessiz kalmasını beklemememiz gerekir. Bu nedenle CHP olarak konuyu görüşmek üzere yarın TBMM’yi kapalı oturumla toplantıya çağırıyoruz. (İHA)

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Merkezi’nde Merkez Yönetim Kurulu (MYK) üyeleriyle bir araya geldi.

CHP yönetiminin süreci anbean takip ettiği belirtildi.

İlginizi ÇekebilirHatay Valisi: 29 asker şehit olduHatay Valisi: 29 asker şehit olduİlginizi Çekebilirİdlib halkı Türk askerleri için sokağa döküldü!İdlib halkı Türk askerleri için sokağa döküldü!İlginizi ÇekebilirHükümetten İdlib saldırısıyla ilgili başsağlığı mesajları!Hükümetten İdlib saldırısıyla ilgili başsağlığı mesajları!İlginizi Çekebilirİdlib'de Türk askerine düzenlenen saldırı dünya basınında!İdlib'de Türk askerine düzenlenen saldırı dünya basınında!
Yayınlanma Tarihi:02:05,