CHP’li ünlü siyasetçi hayatını kaybetti

Eski Çankaya Belediye Başkanı Doğan Taşdelen, Bodrum Yalıkavak'ta geçirdiği kalp krizi sonucu 71 yaşında hayatını kaybetti.

CHP’li ünlü siyasetçi hayatını kaybetti
Saygı ÖZTÜRK
Yaşar ANTER

Doğan Taşdelen’in tatilini geçirdiği Yalıvakak’ta yüzerken fenalaştığı ve vatandaşların yardımıyla sahile çıkarıldığı öğrenildi.

Kalp krizi geçirdiği tahmin edilen Taşdelen'e ilk müdahaleyi sahilde bulunan bir doktor yaptı, ardından çağrılan ambulans ile özel bir hastaneye kaldırılan Taşdelen bütün müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

CENAZE PROGRAMI NETLEŞMEDİ

Aynı zamanda Çankaya Belediye Başkanı olan Alper Taşdelen'in babası olan Doğan Taşdelen'in vefat haberi üzerine oğlu ve yeğeni CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol Bodrum'a gitti.

Cenazesi bugün Ankara'ya getirilecek olan Taşdelen'in cenaze programı ise daha sonra belli olacak.

Kurdeleyi kesen 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, sağ başta Eski Çankaya Belediye Başkanı Doğan Taşdelen, arkada Eski Anayasa Mahkemesi Başkanı Yekta Güngör Özden ve sol başta Eski Ankara Valisi Erdoğan Şahinoğlu… FOTO: SÖZCÜ

Alper Taşdelen, babasının vefatı üzerine SÖZCÜ’ye yaptığı açıklamada, “Ben sevgili babamı, Türk siyaseti de önemli bir ismini kaybetti. Acımız sonsuz…” ifadelerini kullandı.

Doğan Taşdelen 1989-1999 yılları arasında bugün Türkiye’nin en büyük ilçesi konumundaki Çankaya Belediyesi’nde başkanlık koltuğunda oturmuştu.

CHP Çankaya Belediye Başkanı Taşdelen: Küçükken hayalim çöpçü olmaktı İlginizi Çekebilir CHP Çankaya Belediye Başkanı Taşdelen: Küçükken hayalim çöpçü olmaktı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...