Valilikten Salda Gölü açıklaması: Adli süreç başladı!

Burdur Valiliği, Salda Gölü’nde yetkili idarelerin izni olmadan Beyaz Adalar Bölgesi'nde iş makinesiyle tesviye ve taşıma yapan firma ile ilgili idari ve adli sürecin başladığını duyurdu.

Valilikten Salda Gölü açıklaması: Adli süreç başladı!

Burdur Valiliği, Salda Gölü hakkında yazılı açıklamada bulundu.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından ihalesi yapılan Salda Gölü’nde çevre düzenlemesi çalışmasını yürüten yüklenici firmanın, yetkili idarelerin izni olmadan Beyaz Adalar Bölgesi’nde iş makinesiyle tesviye ve taşıma yaptığının tespit edildiği ve faaliyetin durdurulduğunu ifade edildiği açıklamada, yetkili idare tarafından yüklenici firma ve müşavir firma ile ilgili gerekli adli işlemlerin gerçekleştirildiği kaydedildi.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

* Valiliğimiz tarafından da sorumlu firma ile ilgili idari ve adli süreç başlatılmıştır.

* Salda Gölü çevresinde gerçekleştirilen bütün faaliyetlerin gerekli hassasiyet gösterilerek sürdürülmesi konusunda ilgili birimlerimiz uyarılmış olup süreç Valiliğimiz tarafından yakından takip edilmektedir. İHA

Salda Gölü ile ilgili son dakika gelişmesi! Görevden alındılar! İlginizi Çekebilir Salda Gölü ile ilgili son dakika gelişmesi! Görevden alındılar!

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...