Vatandaşlar 19.23’te hep bir ağızdan İstiklâl Marşı’nı söyledi

Cumhuriyet Bayramı’nın 97. yıl dönümünde vatandaşlar, ellerinde bayraklarla saat 19.23'te hep bir ağızdan İstiklâl Marşımızı söyledi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 97. yıl dönümünde saat 19.23'te bazı vatandaşlar sokağa çıktı, bazı vatandaşlar ise ellerine bayrakları alarak balkon ve pencerelere çıktı.

Bakırköy'de bir bina önünde toplanan yurttaşlar saygı duruşunda bekleyip İstiklâl Marşımızı söyledi.

Bakırköy. FOTO: İHA

TÜM VATANDAŞLAR AYAĞA KALKARAK İSTİKLAL MARŞI’NA EŞLİK ETTİ

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla COVID-19 tedavisi gördüğü hastane odasından mesaj yayınlayarak tüm vatandaşları saat tam 19.23’te hep birlikte İstiklal Marşı’nı okumaya davet etmesinin ardından İstanbul’da metrolarda vatandaşlar saat tam 19.23'te hep birlikte İstiklal Marşı’nı okudu.

M2 Hacıosman – Yenikap metro hattında bir vatandaşın cep telefonu kamerasına yansıyan görüntülerde, hoparlörden İstiklal Marşı'nın çalınmasıyla birlikte tüm yolcuların ayağa kalkarak hazır ola geçtiği ve İstiklal Marşı'na eşlik ettiği görüldü. Vatandaşlar, marş bittikten sonra ise alkışlayarak Cumhuriyet Bayramı'nı kutladı.

KADIKÖY’DE 29 EKİM COŞKUSU

Kadıköy Belediyesi, Cumhuriyet Bayramı’nda pandemi nedeniyle bu yıl yürüyüş yerine Cumhuriyet TIR’ı öncülüğünde araç konvoyuyla kutlama düzenledi. “Daima Cumhuriyet” sloganıyla ilerleyen Cumhuriyet TIR’ından marşlar ve şarkılar çalındı.

Kadıköy. FOTO: SÖZCÜ

TIR’a uzun bir araç konvoyu eşlik etti. Saat 19.00'da Suadiye'den hareket eden Cumhuriyet TIR’ından saatler 19.23'ü gösterdiğinde İstiklal Marşı yükseldi.

Bağdat Caddesi’nde bulunan yurttaşlar hep bir ağızdan İstiklal Marşı'na eşlik etti. Cumhuriyet sevdalıları evlerinin pencerelerinden, balkonlarından salladıkları Türk bayrakları ile Cumhuriyet coşkusuna katıldı.

Kadıköy. FOTO: SÖZCÜ

Şişli’deki Atatürk Müzesi önünde ellerinde Türk bayraklarıyla toplanan vatandaşlar, 19.23’de hep bir ağızdan İstiklal Marşı’nı söyledi.

O sırada, kaldırımda yürüyen ve durakta otobüs bekleyen vatandaşlar hazır ola geçerek İstiklal Marşı’na eşlik etti.

Şişli. FOTO: DHA

Cumhuriyet'in 97'nci Yıldönümü: Bütün Türkiye kırmızı beyaz İlginizi Çekebilir Cumhuriyet'in 97'nci Yıldönümü: Bütün Türkiye kırmızı beyaz

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Atatürk Bakırköy beyaz cep telefonu Corona Cumhuriyet Edirne Ekrem İmamoğlu Hakkâri hastane İBB istanbul İstanbul Büyükşehir Belediye Kadıköy metro Sözcü Türkiye
Loading...