Sözcü Plus Giriş

Coronadan sonra kene dehşeti! İki ilde birden…

Yozgat’ın Aydıncık ilçesi Kazankaya köyünde kene tarafından ısırılan bir kişi, Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) teşhisiyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Çankırı'da da kene tarafından ısıran iki kişi sevk edildikleri hastanede Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) tedavisi görmeye başladı.

Güncellenme: 18:35, 03/06/2020
Coronadan sonra kene dehşeti! İki ilde birden…

Aydıncık ilçesi Kazankaya köyünde yaşayan 68 yaşındaki Ömer Çekerek, tedavi gördüğü Kayseri Şehir Hastanesi'nde hayatını kaybetti.

Kene ısırması sonucu hayatını kaybeden Ömer Çekerek, Yozgat'ın Aydıncık ilçesine bağlı Kazankaya köyünde toprağa verildi.

3 ÇOCUK BABASIYDI

Kene ısırması sonucu hayatını kaybeden Ömer Çekerek'in 3 çocuk babası olduğu öğrenildi. Ömer Çekerek'in ölümü ile Yozgat'ta 2020 yılı içerisinde hayatını kaybedenlerin sayısı 3'e yükseldi.

2 KİŞİ HASTANEYE KALDIRILDI

Kene dehşetinin yaşandığı bir diğer ilse Çankırı oldu. Çerkeş ilçesinde iki kişiyi kene ısırdı. Baş dönmesi ve mide bulantısı şikayetiyle hastaneye giden iki kişi Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Hastaneye sevk edilen 2 kişinin tedavisinin sürdüğü öğrenildi.

Öte yandan Eskipazar ilçesinde de hayvancılıkla uğraşan bir kişinin kene ısırması şikayetiyle hastaneye başvurduğu, yapılan testin pozitif çıktığı ve tedavisinin ardından taburcu edildiği bildirildi.  İHA

İlginizi ÇekebilirKene vakaları geçen senelere göre 7 kat arttıKene vakaları geçen senelere göre 7 kat arttı

 

Yayınlanma Tarihi:17:07,