Corona virüs test sonucu kaç günde çıkar? Test sonuçları e-Nabız’da

Corona virüsü vaka sayısındaki artış hız kazandı ve Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan test sayısı günden güne artıyor. Yeni uygulamaların eklenmesiyle sık sık güncellenen e-nabız üzerinden corona virüsü test sonuçları 1 ile 3 gün içerisinde sorgulanabiliyor.

Corona virüs test sonucu kaç günde çıkar? Test sonuçları e-Nabız’da

Teşhis, tahlil, tıbbi görüntü, reçete, alerji ve benzeri bilgilerinize de ulaşabildiğiniz e Nabız üzerinden yaptırılan corona virüs test sonuçları da öğrenilebiliyor.

CORONA VİRÜS TEST SONUCU KAÇ GÜNDE ÇIKAR?

Sağlık Bakanlığı tarafından uygulanan corona virüs test sonuçları, test alınma sonrasında verilen barkod numarası ve TC kimlik numarasıyla nabız uygulaması üzerinden sorgulanabiliyor.

1-3 gün içerisinde e-nabız sistemi üzerinden açıklanıyor.

E-NABIZ'A NASIL GİRİŞ YAPARIM?

e-Devlet kapısı üzerinden e-Devlet şifresini kullanarak veya E-İmza kullanarak T.C. numaranız ile sisteme giriş yapabilirsiniz. e-Devlet girişine tıkladığınızda e-nabız girişine yönlendirileceksiniz.

E-NABIZ’A GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ

PROFİL BİLGİLERİ ÖNEM TAŞIYOR

Giriş yaptığınızda profil bilgilerinizi oluşturmak için yönlendirildiğiniz ilk ekranda Kullanım Şartları bulunmaktadır. Profilinizi oluşturmaya başlamak için “Kullanım Şartlarını okudum, anladım ve kabul ediyorum” yazısının yanında bulunan kutucuğu tıklamanız gerekmektedir.

a- Profil bilgilerinizi oluşturmak için 2. Aşama kişisel bilgilerinizdir. Burada yaşadığınız ülke, il, boy ve kan grubu alanlarını doldurmanız gerekmektedir.

b- Bu bölümde ilgili alanları doldurduktan sonra “Paylaşım Seçenekleri” alanında kişisel sağlık bilgilerinize kimlerin erişimde bulunmasını istediğinizi seçebilirsiniz.

c- Profil bilgilerinizi oluştururken son aşama ise Erişim Bilgileri alanıdır. Burada sisteme cep telefonu bilgilerinizi ve sisteme girişte kullanmak istediğiniz şifre bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir.

d- Daha sonra cep telefonunuza gelen tek kullanımlık erişim kodunu kullanarak sisteme giriş yapabilirsiniz.

e-Nabız grip aşısı kimlere, nasıl yapılacak? İlginizi Çekebilir e-Nabız grip aşısı kimlere, nasıl yapılacak?

 

aile cep telefonu Corona e-devlet Grip Sağlık Sağlık Bakanlığı