Coronayı yenen Filiz hemşire ‘Bana bir şey olmaz’ diyenlere seslendi

Yoğun bakım hemşiresiyken yakalandığı corona virüsünü yenen 44 yaşındaki Filiz Geredeli, yaşadıklarını anlattı. Bize bulaşmaz diyerek tedbirsiz davranan insanlara seslenen Geredeli, "Bize bulaşmaz diye bir şey yok. Maske, hijyen ve mesafe çok önemli. Her an herkese bulaşabilir. Geçirdim diye asla güvenmiyorum. İkinci kez de bizi bulabilir bu hastalık" dedi.

Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi’nde yoğun bakım hemşiresi olarak çalışan Filiz Geredeli, geçen Nisan’da coronaya yakalandı. Hastalığın semptomlarını erken fark eden Geredeli, evinde tedavi altına alındı. Geredeli, 14 gün sonunda sağlığına kavuştu.

Hastanedeki görevine devam eden Geredeli, hastalığı atlatıp görevine dönen yüzlerce sağlık personelinden biri olduğunu söyledi. Yaşadıklarını anlatan Geredeli, “Ben kötü bir şekilde geçirmedim ama bu hastalık çok kötü bir hastalık. Çok ciddi bir şekilde geçirenler var. İlk başta çok yeni bir hastalık olduğu için korkuyor insan. Kendimiz bilinçli olduğumuz için çevremizin de desteğiyle atlattım.” dedi.

‘BİZE BULAŞMAZ’ DİYENLERE SESLENDİ

Hemşire Geredeli, birçok insanın ‘bana bir şey olmaz’ diyerek tedbirleri elden bırakmasının sağlıkçıları üzdüğünü ifade etti. Hastalığı ikinci kez geçirme endişesiyle tedbirleri sıkı bir şekilde uygulamaya devam ettiğini ifade eden Geredeli, “Bize bulaşmaz diye bir şey yok. Maske, hijyen ve mesafe çok önemli. Her an herkese bulaşabilir. Ben çok dikkat ediyorum. Geçirdim diye asla güvenmiyorum. İkinci kez de bizi bulabilir bu hastalık.” diye konuştu. (DHA)

Coronayı yenen doktor: İlk 5 günü hatırlamıyorum İlginizi Çekebilir Coronayı yenen doktor: İlk 5 günü hatırlamıyorum
Atatürk Corona Covid-19 doktor Elazığ hemşire Maske Sağlık Zonguldak
Loading...