Emekli maaş ve ikramiyeleri yattı mı? Emekli maaş ve ikramiye ödeme tarihleri açıklandı

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala emekli vatandaşlar, maaşlarının ve bayram ikramiyelerinin ne zaman yatacağını merak ediyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, emekli ikramiyelerinin 17 Temmuz’dan itibaren hesaplara geçeceğini açıkladı. İşte emekli ikramiye ve emekli maaşlarının hesaplara yatacağı tarih…

Emekli maaş ve ikramiyeleri yattı mı? Emekli maaş ve ikramiye ödeme tarihleri açıklandı

Türkiye'de bulunan yaklaşık 10 milyon emekli, bayram öncesi emekli maaşlarının yatıp yatmayacağını merak ediyordu. Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, emekli ikramiyeleri ve emekli maaşları hakkında açıklamada bulundu.

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYELERİ NE ZAMAN YATIRILACAK?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, zamlı temmuz aylıkları ile Kurban Bayramı ikramiyelerinin, SSK emeklileri için 17-26 Temmuz tarihleri arasında, Bağkur emeklileri için de 25-28 Temmuz tarihleri arasında aylık ödeme günlerinde hesaplara yatırılacağını ifade etti.

ZAM FARKLARI DA YATACAK

Bakan Selçuk Emekli Sandığı kapsamında olan vatandaşların ağustos ayına ilişkin aylıklarının, Kurban Bayramına denk gelmesi nedeniyle temmuz aylık farkının, ağustos aylıklarının ve Kurban Bayramı ikramiyelerinin birlikte ödeneceğini kaydetti.

Bu kapsamda Ziraat Bankası’ndan her ayın 1. ve 2. gününde aylıklarını alanlara 28 Temmuz’da, 3. 4. ve 5. gününde aylıklarını alanlara da 29 Temmuz’da ödemeler gerçekleştirilecek. Aylıklarını diğer bankalardan alan emeklilere ise 28 Temmuz’da ödeme yapılacak.