ABD Başkanı Biden’dan yeni corona kararları

Önceki gün ABD Kongre Binası'nda yemin ederek göreve başlayan ABD'nin 46. Başkanı Joe Biden, corona virüsü salgını mücadelesiyle ilgili bir dizi kararname imzaladı. Kararnameye göre, ABD'ye seyahat edenlerde artık negatif test sonucu aranacak ve ülkeye giren yolculara karantina uygulanacak.

ABD Başkanı Biden’dan yeni corona kararları

Beyaz Saray’da Covid-19 Ulusal Eylem Planı’nı duyuran ABD Başkanı Joe Biden,”İyileşmek için hatırlamak zorundayız” diyerek corona salgınına karşı alınan kararları açıkladı.

“Geçen yıl federal hükümete ülkenin ihtiyacı olan odağı sağlaması için güvenemezdik” ifadesini kullanan Biden, corona ölümlerinin gelecek aydan itibaren 500 bini geçebileceği uyarısını yaptı.

Corona salgınının etkileri konusunda açıklamalarda bulunan Biden, “İşleri yoluna koymamız aylar sürebilir ama bunu atlatacağız” ifadesini kullandı.

DÜNYA GENELİNDEKİ ÖLÜMLERİN YÜZDE 20’Sİ ABD’DE

Trump yönetimi döneminde corona aşısının kullanılmasını “başarısızlık” olarak nitelendiren Biden, dünya genelindeki corona ölümlerinin yüzde 20’sinin ABD’de yaşandığına dikkat çekerek Amerikalılara maske takma uyarısında bulundu.

Foto: Reuters

BIDEN’IN İMZALADIĞI KARARNAMELER

Ulusal bir acil durumun içinde bulunduklarını belirten Biden, tüm federal kurumları ve özel sanayileri ABD’lilerin virüsten korunması için ihtiyaç duyulan her şeyi üretmek üzere harekete geçiren Savunma Üretim Yasası’nı devreye sokan kararnameyi imzaladı.

Karara göre, Savunma Üretim Yasası, N95 maskelerinin, kişisel koruyucu ekipmanların, aşının içindeki maddelerin ve şırınga, iğne gibi aşılamada kullanılan materyallerin üretimi için kullanılacak.

Foto: Reuters

ABD’YE SEYAHATLE İLGİLİ YENİ KARAR

Biden’ın imzaladığı kararnamelerden en dikkat çekici olanı, ABD’ye yapılan seyahatlerle ilgili. Kararnameye göre, ülkeye gelen yolculardan seyahat öncesi negatif corona testi sonucu istenecek. Yolculara ayrıca karantina uygulanacak.

Biden’ın imzaladığı kararnameler içinde, aşı tedarik zincirini güvence altına alan, işçilerin güvenliğini sağlayan, corona salgını nedeniyle güvenli seyahati destekleyen, corona virüsü salgını nedeniyle test kurulu oluşturulmasını sağlayan, virüs tedavisine erişimi sağlayan ve yaygınlaştıran kararnameler de bulunuyor.

Biden'dan Oval Ofis'e ince dokunuş: Bu detaylar dikkat çekti İlginizi Çekebilir Biden'dan Oval Ofis'e ince dokunuş: Bu detaylar dikkat çekti Biden göreve başladı: İlk hedefi Covid-19 yasakları İlginizi Çekebilir Biden göreve başladı: İlk hedefi Covid-19 yasakları Avrupa'da 'mutasyonlu corona' alarmı! Maske kuralları sil baştan İlginizi Çekebilir Avrupa'da 'mutasyonlu corona' alarmı! Maske kuralları sil baştan

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
ABD Avrupa beyaz Beyaz Saray Corona dizi Donald Trump Dünya eylem Joe Biden Maske Reuters
Loading...