Fransa’da panik: Hapishanede polisi rehin aldılar

Fransa'da yüksek güvenlikli bir hapishanede olay çıktı. BFMTV'nin aktardığına göre bir gardiyanı yaralayan saldırganlar bir görevliyi ise rehine aldı.

Fransa’da panik: Hapishanede polisi rehin aldılar

Fransa bugüne ülkenin yüksek güvenlikli hapishanelerinden birinde yaşanan şiddet olayıyla uyandı…

Paris’in 250 kilometre batısındakİ Conde-sur-Sarthe’taki hapishanede yaşanan olay ülkede panik yarattı. BFMTV, bir kadın ve bir erkek gardiyanların rehine alındığını aktarırken, bir süre sonra kadın gardiyanın serbest bırakıldığını duyurdu.

Erkek gardiyanın rehine olarak tutulmaya devam ettiği kaydedilirken, alınan ilk bilgilere göre gardiyanın yaralandığı belirtildi. Ülkenin popüler TV kanallarından BFMTV, gardiyanın sağ gözünden yaralandığını açıkladı.

CEZASININ AZALTILMASINI İSTİYORDU, TESLİM OLDU

Bir mahkumun bu saldırıyı gerçekleştirdiği belirtilirken Fransa İçişleri Bakanlığı güvenlik güçlerinin ve ekstra ekiplerin de bölgeye gönderildiğini duyurdu. Fransız basını, saldırganın cinayete teşebbüs ve tecavüz suçlarından ağır ceza alan bir mahkum olduğunu aktardı.

BFMTV, saldırganın bıçağı olduğunu ve aralarında ceza süresinin azaltılması da dahil olmak üzere birçok talebi olduğunu duyurdu.

Reuters haber ajansının son dakika olarak aktardığı bilgi ile birlikte saldırganın teslim olduğu açıklandı.

Fransız Katolik Kilisesi soruşturmasında 216 bin çocuk cinsel istismar mağduru! İlginizi Çekebilir Fransız Katolik Kilisesi soruşturmasında 216 bin çocuk cinsel istismar mağduru! Macron'dan Taliban açıklaması: Şartları belli etmek gerek İlginizi Çekebilir Macron'dan Taliban açıklaması: Şartları belli etmek gerek Cezayir, hava sahasını Fransa'ya ait askeri uçaklara kapattı İlginizi Çekebilir Cezayir, hava sahasını Fransa'ya ait askeri uçaklara kapattı