Rusya’dan Türkiye kararı

Rusya Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova, 22 Haziran tarihi itibariyle Türkiye ile Rusya arasında uçuşların yeniden başlatılacağını duyurdu.

Rusya’dan Türkiye kararı

Rusya ile Türkiye arasında corona virüsü (Covid-19) tedbirleri kapsamında geçtiğimiz Nisan ayının başından bu yana uygulanan uçuş kısıtlaması kaldırılıyor.

Rusya Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova, 22 Haziran tarihi itibariyle Türkiye ile Rusya arasında uçuşların yeniden başlatılacağını duyurdu.

Golikova tarafından yapılan açıklamada, “Türkiye'yi ziyaret eden Rus uzman heyetinin hazırladığı rapor temelinde, 22 Haziran itibariyle Türkiye'ye tüm uçuşları tekrar başlatma kararı alındı” ifadeleri yer aldı.

Türkiye’de bulunan Rus sağlık uzmanlarının yerinde incelemelerde bulunduğunu ve özellikle tatil bölgelerindeki aşılama çalışmaları konusunda gözlemler yaptığını ifade eden Golikova, “Otel çalışanlarında aşılananların oranı yüzde 60 ila 90'a varıyor” dedi.

BAKAN ERSOY: ÜLKEMİZE OLAN GÜVENİN GÖSTERGESİ

Rusya’nın kararına ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yapan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy şu ifadeleri kullandı:

* Rusya'nın 22 Haziran itibarıyla ülkemize uçuşları tekrar başlatması güvenli turizm adına ülkemize olan güvenin bir göstergesidir. Önümüzdeki süreçte diğer ülkelerle de yürüttüğümüz diplomasi trafiğinin meyvelerini Rusya ile olduğu gibi alacağımızı umuyorum.

KARAR, ANTALYA’DA SEVİNÇLE KARŞILANDI

Rusya’nın Türkiye’ye uçuş yasağını 22 Haziran’dan itibaren kaldırması, Antalya turizm sektöründe büyük sevinçle karşılandı. Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin şöyle konuştu:

* Beklediğimiz bir karardı. İki heyet vardı. Yapılan incelemeler neticesinde herhangi bir sorun kalmadığı ortaya çıktı. Rusya pazarı bizim için en önemli pazardır. 21’inden itibaren artık açılması, normalleşmesi turizm ve bütün işletmeler için şu anda büyük faydası olacak.

* Buna bağlı olarak ayın 21’inden itibaren kısıtlamaların bizde de kaldırılması gerekiyor. Çünkü oteldeki müşteriler ancak 20.30-21.00 gibi, yemekten sonra otelden çıkıyor. Onun için akşamları sokağa çıkma kısıtlaması ve işyerlerinin açık olmasıyla ilgili kısıtlamaların kaldırılması gerekiyor. Bu Antalya açısından çok iyi bir haber, en azından haziranı kaybettik ama Temmuz’u kaybetmeyeceğiz.

Rusya'dan Türkiye açıklaması: Azerbaycan'da üs kurulursa adımlar atarız İlginizi Çekebilir Rusya'dan Türkiye açıklaması: Azerbaycan'da üs kurulursa adımlar atarız

 

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Antalya Azerbaycan Başbakan Başbakan Yardımcısı Corona Haber Kültür ve Turizm Bakanı Reuters Rusya Sağlık Sanayi sosyal medya tatil Türkiye
Loading...