Somali’de parlamento binası önünde patlama

Somali'nin başkenti Mogadişu'da parlamento binası önünde patlama meydana geldi. Bombalı araçla gerçekleştirilen saldırıda ilk belirlemelere göre 7 kişi yaralandı.

Somali’de parlamento binası önünde patlama

Somali'nin başkenti Mogadişu'da parlamento binası önünde yerel saatle 09.10 sıralarında bomba yüklü araçla saldırı gerçekleştirildi. Askeri kontrol noktası Dabka’dan gelen bomba yüklü aracın bir sonraki kontrol noktasında bekleyen diğer araçların yanından geçerek parlamento binasına doğru ilerlediği, polislerin “dur” ihtarına uymadığı belirtildi.

7 YARALI VAR

Saldırgana daha sonra polisler tarafından ateş açıldığı aktarıldı. Hemen ardından saldırganın bombalı yüklü aracı infilak ettirdiği aktarıldı. Patlama sonucu 7 kişinin yaralandığı, 8 araç ve motor taksi olarak bilinen 7 tuk-tukta hasar meydana geldiği bildirildi. Ayrıca bölgede bulunan dükkan, hotel ve spor salonun da hasar oluştuğu kaydedildi.

Patlamadan önce silah sesleri duyan çevre sakini olay yerinden uzaklaşırken, polislerin saldırganı kovaladığı ifade edildi. Somali polisi ise olay yerinde incelemelerin devam ettiğini belirtti.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...