EBA TV canlı ders tekrarı programı yayınlandı

Sömestr tatiline giren öğrencilerin eksikliklerini kapatması için yarı yıl tatili boyunca EBA TV'de ders tekrarları yapılacak. EBA'da ders anlatımları bugün 09:00’dan 21:00’e kadar sürüyor olacak. EBA TV'de günün ders programı ve ders saatleri açıklandı.

EBA TV canlı ders tekrarı programı yayınlandı

Öğrenciler tatilde de EBA TV üzerinden uzaktan eğitimlerine devam edebiliyor. Derslerdeki eksikliklerini kapatmak isteyen öğrenciler için EBA üzerinden hafta boyunca ders tekrarı yapılıyor. Ders yayınları TRT EBA TV ve eba.gov.tr üzerinden yapılıyor.

EBA DERS PROGRAMI

İLKOKUL

ORTAOKUL

LİSE

EBA DERSLER SAYFASI NEDİR?

“Dersler” sayfası, EBA’da yer alan ders içeriklerinin yer aldığı bölümdür. Bu bölümde, bütün sınıf seviyelerine ve derslere ait içerikler, MEB müfredat yapısına uygun bir şekilde listelenir. Seçilen sınıf seviyesindeki bir dersin sayfasında; dersin üniteleri, kitabı, kütüphane içerikleri ve ünite testleri yer alır. Ünitelerin içinde ise konuları ve alt konuları görebilirsin. Dilersen “Tüm Dersler” düğmesine tıklayarak farklı okul türlerine ait ders içeriklerine de erişebilirsin.

EBA SIRALI ANLATIM NEDİR?

Sıralı anlatımda, bir alt konuya ait içerikler öğrenme sürecine uygun bir şekilde sunulur. Konu anlatımları, alıştırmalar, özet dokümanları ve tarama testlerinin yer aldığı sıralı anlatımları takip ederek konu hakkındaki bilgilerini pekiştirebilirsin.

TÜM GÜNLERİN DERS PROGRAMI

Aşağıdaki linklere tıklayarak tüm günlerin ders programlarına erişebilirsiniz.

İLKOKUL

ORTAOKUL

LİSE

EBA TV CANLI YAYIN LİNKLERİ

Aşağıdaki linkler üzerinden okul seviyenizi seçerek EBA TV canlı yayınlarına erişim sağlayabilirsiniz.

EBA TV İLKOKUL İZLE

EBA TV ORTAOKUL İZLE

EBA TV LİSE İZLE

Loading...