Milli Eğitim Bakanı Özer’den yüz yüze eğitim açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yüz yüze eğitim konusunda açıklama yaptı. Bakan Özer, "Okulların kapanması gibi bir durum söz konusu değildir" ifadesini kullandı.

Milli Eğitim Bakanı Özer’den yüz yüze eğitim açıklaması

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Milli Eğitim Bakanlığı ve bağlı kuruluşların bütçeleri görüşüldü. Milli Eğitim Bakanı Özer, öğretmenlerin eğitimine ilişkin olarak şöyle konuştu:

* Bir eğitim sisteminin performansına belirleyen en önemli insan kaynağıdır. Bir eğitim sistemi öğretmeni kadar vardır. Öğretmene yapılan yatırım eğitim sisteminin kalitesine yapılan yatırımdır. 5 yılın altında deneyimi olan bir öğretmenle 20 yılın üzerinde deneyimli olan bir öğretmenin arasında öğrencimizin akademik başarısına etkisi açısından ciddi farklılıklar olduğunu biliyoruz.

* Okullar arasında başarı farkını azaltmak için öğretmenlerimizin nitelikleri arasındaki farkları azaltmamız gerektiğini de çok iyi biliyoruz. Bunun için tüm öğretmenlerimizin okul öncesinden, alan, sınıf öğretmenlerine kadar öğretmenlerimizin mesleki ve kişisel gelişimlerini, liderlik eğitimi ile ilgili her türlü desteği vereceğiz. Öğretmenlerimizin mesleki gelişimleri ile ilgili ağırlığı da büyük oranda yeni eğitim sistemine katılan öğretmenlerimize vereceğiz.

YÜZ YÜZE EĞİTİM AÇIKLAMASI

Corona virüsü salgını nedeniyle yüz yüze eğitimin devam edip etmeyeceğine ilişkin Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklamalarının ardından bir açıklama da Milli Eğitim Bakanı Özer’den geldi. Meclis’teki bütçe görüşmeleri sırasında açıklama yapan Bakan Özer, “Okulların kapanması gibi bir durum söz konusu değildir” ifadesini kullandı.

Özer, birinci önceliklerinin yüz yüze eğitim olduğuna işaret ederek şöyle konuştu:

* Yüz yüze eğitime devam etmek için iki aydan beri çırpınıyoruz. Eğitim ortamı sadece öğrenme yapılan yerler değildir. Eğitim ortamı öğrenmenin yanında psikososyal gelişimin olduğu, kültür, sanat, spor aktivitelerinin olduğu, kişisel gelişimlerin sağlandığı mekanlardır.

* Yüz yüze eğitimden uzaklaşmak bu imkanlar kim için önemliyse, en fazla mağduriyeti o kesim için oluşturmuştur. Bugün 850 bin dersliğimiz var. Bugün itibariyle bin 496 sınıf kapalı. Binde 2. Okulların kapanması gibi bir durum söz konusu değildir.

BAKAN KOCA: BÖYLE BİR SORU ARTIK SORULMAMALI

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) basın mensuplarının sorularını yanıtlan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’da yüz yüze eğitim ile ilgili şu açıklamalarda bulunmuştu:

* Okulların özellikle pandemi sebebiyle kapalı olabilme ihtimalini artık vatandaşımız düşünmemeli. Böyle bir soru da artık sorulmamalı.

* Yani salgın okulların kapanma sebebi olmayacak. Tedbirler devreye girebilir. Ama okulların kapanma durumu salgın nedeniyle olamaz. Bilim Kurulu’nun da böyle bir gündemi söz konusu değil.

Bakan Koca'dan yüz yüze eğitim, toplumsal kapanma, 3'üncü doz Biontech ve 12 yaş altına aşı açıklaması İlginizi Çekebilir Bakan Koca'dan yüz yüze eğitim, toplumsal kapanma, 3'üncü doz Biontech ve 12 yaş altına aşı açıklaması İlk kez görüldü: Corona virüsü kedi ve köpeğine bulaştırdı İlginizi Çekebilir İlk kez görüldü: Corona virüsü kedi ve köpeğine bulaştırdı
ABD Bilim BioNTech Corona Kedi Meclis Milli Eğitim Bakanı Sağlık Sağlık Bakanı SMA hastalığı TBMM Türkiye yüz yüze
Loading...