Sözcü Plus Giriş

Bakan “zam değil güncelleme” dedi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, geçiş ücretlerine yapılan fiyat artışının 'zam değil güncelleme' olduğunu ifade etti.

Veli TOPRAK
Güncellenme: 07:16, 20/05/2021
Bakan “zam değil güncelleme” dedi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, köprü ve otoyol geçiş ücretlerinin hangi kriterlere göre hesaplanıp zam yapıldığını soran CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır'a ilginç bir cevap verdi. Bakan, “Geçiş ücretleri döviz kuru üzerinden yapılan hesaplamalar ile Türk Lirası olarak uygulanmaktadır. Bu durum, geçiş ücretlerine uygulanan bir zam olmayıp sözleşmenin gereği olarak yapılan güncellemelerdir” dedi.

CHP'li Başarır ise, Bakan'ın vermiş olduğu yanıta ilişkin SÖZCÜ'ye yaptığı açıklamada “Bakan vatandaşlara müşteri gözüyle bakıyor. 7 soruluk önergemize vermiş olduğu iki satırlık yanıtta, köprü ve otoyol araç geçiş ücretlerinde bir zam yapılmadığını, döviz kuru üzerinden hesaplanıp, Türk Lirası olarak uygulandığını belirtmiş” dedi.

KATAR'A İNDİRİM VAR

Milletvekili Ali Mahir Başarır, “Katarlıların sahibi olduğu BEIN Sports'a dolar kurunu sabitlediler. Konu kendi vatandaşlarına gelince, araç geçiş ücretlerinde firmalardan hiçbir indirim talep etmeyip, sokağa çıkma yasaklarında dahi araç geçiş garantisi kapsamında parayı işletmeci firmalara ödüyorlar” dedi.

İlginizi ÇekebilirKöprülere çuvalla para emekliye 100 lira zamKöprülere çuvalla para emekliye 100 lira zamİlginizi ÇekebilirOsmangazi Köprüsü için dakikada 9 bin 500 TLOsmangazi Köprüsü için dakikada 9 bin 500 TLİlginizi Çekebilir'128 milyar dolar nerede?' maskeleriyle törene katıldılar?'128 milyar dolar nerede?' maskeleriyle törene katıldılar?
Yayınlanma Tarihi:05:30,