Adalet Bakanı Gül’den İstanbul Sözleşmesi açıklaması

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi'nden Cumhurbaşkanlığı kararıyla ayrılmasına ilişkin açıklama yaptı. Gül, "Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde kadına yönelik şiddetle mücadelede kararlılığımız tamdır. Mağdurlar hakkında adli süreçteki koruma halkasını her geçen gün daha da güçlendiriyoruz" dedi.

Adalet Bakanı Gül’den İstanbul Sözleşmesi açıklaması

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Türkiye’nin, resmi adı ‘Kadınlara Yönelik Şiddet ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadeleye İlişkin Avrupa Konseyi Sözleşmesi' olan İstanbul Sözleşmesi'nden ayrılmasıyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Bakan Gül, Twitter hesabından şu ifadeleri kullandı:

* Uluslararası sözleşmelerin onayı ve yürürlüğe konulması usulü hukukumuzda açıktır. TBMM katılmayı onaylar, yürütme de bunu bir kararla yürürlüğe koyar. Yürürlüğün aynı şekilde durdurulması ve feshi, yürütmenin yetkisindedir.

* Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde kadına yönelik şiddetle mücadelede kararlılığımız tamdır. Mağdurlar hakkında adli süreçteki koruma halkasını her geçen gün daha da güçlendiriyoruz.

* Bizim için kadına yönelik şiddetle mücadele, bir insan hakları mücadelesidir. Bu anlayışla tüm kurumlarımızla birlikte insanımızın onurunu, aileyi ve toplumsal dokumuzu korumaya kararlılıkla devam ediyoruz.

 

CHP'li kadın yöneticilerden, İstanbul Sözleşmesi kararına tepki İlginizi Çekebilir CHP'li kadın yöneticilerden, İstanbul Sözleşmesi kararına tepki İstanbul Sözleşmesi'nin feshedilmesine karşı eylem İlginizi Çekebilir İstanbul Sözleşmesi'nin feshedilmesine karşı eylem

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...