Bu kez ‘128 nerede?’ pankartı asıldı!

CHP Niğde İl Başkanı Erhan Adem ve Yönetim Kurulu Üyeleri, savcılığın Cumhurbaşkanına hakaret gerekçesiyle söktürdüğü “128 milyar dolar nerede?” pankartının yerine bu kez "128 nerede?" yazılı yeni bir pankart astı.

Niğde'de  CHP il binasına asılan “128 milyar dolar nerede?” afişi 2 gün önce  polis tarafından indirilmiş ve CHP il Başkanı Erhan Adem ise ifadeye çağrılmıştı. CHP il yönetimi, il başkanlık binasına “128 nerede?” yazılı afiş astı.

“TÜRK MİLLETİ 128 RAKAMINI ÇOK MERAK EDİYOR”

Afişin il başkanlık binasına asıldığı anlarda açıklamalarda bulunan NCHP Niğde İl Başkanı Erhan Adem, “128 milyar dolar nerede? yazılı afişimizi savcılığın talimatıyla emniyet sökmüştü. Bugün de biz “128 nerede?” diye soruyoruz. Astığımız bu pankartımıza da sanırım bir suç unsuru bulamayacaklardır. Çünkü biz rakam soruyoruz. Türk milleti 128 rakamını çok merak ediyor. Hukukun ayaklar altına alındığı bir dönemde suç unsuru olmayan bir pankarta ilişkin savcılığın talimatıyla emniyete ifade verdim. Bugün bu rakam için ne yapacaklar merak ediyorum. Savcıları da adaletli olmaya davet ediyorum. Çünkü bu rakamlar herkesin merak ettiği rakamlardır”

KASTAMONU ŞİVESİYLE YAZILAN AFİŞ DE KALDIRILMIŞTI 

CHP Kastamonu İl Başkanlığının da Kastamonu şivesinde astığı “256 kağadın yarısını nettiniz deyvesenize?” ifadeleri yer alan afiş valilik talimatıyla dün gece indirilmişti.

İzmir'deki '128 milyar dolar nerede?' afişleri de kaldırıldı İlginizi Çekebilir İzmir'deki '128 milyar dolar nerede?' afişleri de kaldırıldı '128 milyar dolar nerede' afişi vinçle indirildi İlginizi Çekebilir '128 milyar dolar nerede' afişi vinçle indirildi CHP'den sosyal medyada 128 milyar $ kampanyası İlginizi Çekebilir CHP'den sosyal medyada 128 milyar $ kampanyası

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...