Sözcü Plus Giriş

Celal Ülgen: ‘Amirallerin Whatsapp’ta yazdığı duyuruya operasyon abesle iştigal’

Bir grup avukatla birlikte amirallerin vekilliğini üstelenecek Avukat Celal Ülgen, 8 emekli amiralin İstanbul’da, 2’sinin Ankara’da gözaltına alındığını ifadelerin Ankara'da alınacağını açıkladı. Operasyonu SÖZCÜ’ye değerlendiren Ülgen, “Bir araya dahi gelinmeden, Whatsapp üzerinde hazırlanmış son derece iyi niyetle hazırlanmış bir duyuruya yapılan bu operasyon abesle iştigaldir” dedi.

Yusuf DEMİR
Güncellenme: 14:46, 05/04/2021
Celal Ülgen: ‘Amirallerin Whatsapp’ta yazdığı duyuruya operasyon abesle iştigal’

Bir grup avukatla birlikte amirallerin vekilliğini üstlenecek Avukat Celal Ülgen, gelişmeleri SÖZCÜ'ye değerlendirdi.

Amirallerin altısınınİstanbul'da, ikisinin Gölcük ve ikisinin de Ankara'da gözaltına alındığını kaydeden Ülgen, “Soruşturma Ankara'dan yürütülüyor. Bu nedenle İstanbul'da gözaltına alınanlar toplandı. Az önce (09.30) Ankara için yola çıkardılar. Soruşturma Ankara'da yapılacak, ifadeler Ankara'da alınacak” dedi.

10 emekli amiral için gözaltı, 4 amiral için ifadeye çağrı kararı olduğunu hatırlatan Ülgen, “İfadeye çağrılanlara 3 gün süre verilmiş. Önce bu amirallerin ifadeye gitmesinin bekleneceğini ardından gözaltındakilerin ifadelerinin alınacağını tahmin ediyoruz. Buna göre ek gözaltı süresi de isteyebilirler” diye konuştu.

“SON DERECE İYİ NİYETLE YAPILMIŞ BİR DUYURU” 

Celal Ülgen, emekli amiraller tarafından son derece iyi niyetle yapılmış bir duyuru karşısında yapılanın abesle iştigal olduğunu belirterek şu değerlendirmelerde bulundu:

  • Bir operasyon başlatılmış durumda. Amirallerin yayınladığı duyuruda iki yön işaret edildi. Birincisi TSK'da cemaatlere ve tarikatlara mensup kişilerin TSK yapısına zarar verecek yeni bir FETÖ yapılanması konusunda kamuoyunu ve yönetenleri uyarma…
  • İkinci konu da Montrö… Aslında Montrö'nün stratejik önemi vurgulanarak böyle bir şeyin mümkün olmaması gerektiği vurgulanıyor. Tamamen iyi niyetle, Türkiye'nin yararları düşünülerek yayınlanan bir duyurudur.

“BUNDAN DARBE ÇIKARMAK, ÇOK KÖTÜ NİYETLİ BİR YAKLAŞIMDIR” 

  • Bundan darbe çağrısı çıkartmak ya da darbe girişimi demek çok kötü niyetli bir yaklaşımdır. Bunlar artık silahlı değil silahsız sivil kişilerdir.

“BÜYÜKELÇİLERİ ÖRNEK ALDILAR” 

  • Bu duyuruyu hazırlarken aldıkları örnek büyükelçilerin yaptıkları açıklamadır. Madem onlar böyle bir açıklama yapabiliyorlar, biz de yapabiliriz diyerek iyi niyetle yapılan bir duyurudur.

“WHATSAPP ÜZERİNDEN HAZIRLANDI, BİRARAYA DAHİ GELİNMEDİ”

  • Üstelik whatsapp üzerinde yapılan görüşmelerle hazırlanmış bir metindir. Bir araya dahi gelinmemiştir. Bu nedenle yargımızın yaptığı abesle iştigaldir.

“4 AMİRAL İÇİN İFADE ÇAĞRISI YAPILIYOR, NEDEN HEPSİ İÇİN YAPILMIYOR”

Celal Ülgen, yargı reform paketi içinde gece yarısı gözaltıların artık yaşanmayacağı yönünde yapılan açıklamalar için de şu değerlendirmeyi yaptı: “Reformlar hiçbir anlam ifade etmiyor. Tam tersine…  4 amiral için ifade çağrısı yapılıyor da diğerleri için neden yapılmıyor. Üstelik kararda ev araması, iş yeri araması, araba araması yok. Metin zaten yayınlanmış. Hangi delili karartacaklar.”

İlginizi ÇekebilirSon dakika... Montrö bildirisine imza atan emekli amirallere gözaltıSon dakika... Montrö bildirisine imza atan emekli amirallere gözaltıİlginizi ÇekebilirEmekli amirallerden Montrö ve sarıklı amiral bildirisiEmekli amirallerden Montrö ve sarıklı amiral bildirisiİlginizi ÇekebilirAkşener'den bildiri açıklaması: Bu bir zevzekliktirAkşener'den bildiri açıklaması: Bu bir zevzekliktirİlginizi ÇekebilirMavi Vatan'ın fikir babası Gürdeniz Türkiye'yi uyardı: İkinci Sevr belası milli birlikle defedilirMavi Vatan'ın fikir babası Gürdeniz Türkiye'yi uyardı: İkinci Sevr belası milli birlikle defedilir
Yayınlanma Tarihi:09:33,