‘Gençler sizin için bestelemiş’ diyerek Erdoğan’a dinlettiği beste başkasının çıktı

AKP Genel Başkan Yardımcısı Özlem Zengin'in gençlik kampında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı arayarak 'Gençlik kolları sizin için beste yapmış' dinlettiği şarkının bestesi Aykut Gürel'e ait çıktı. 

AKP Genel Başkan Yardımcısı Özlem Zengin, 5 Eylül’de sosyal medya hesabı üzerinden bir video paylaştı.

Videoda Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’la konuşan Zengin, “Gençlik kolları sizin için beste yapmışlar. Çok da güzel olmuş” dedi.

“BESTE BENİM SANKİ AMA NEYSE”

Şarkıyı Erdoğan’a canlı olarak da dinleten Zengin, o anları “Müziğin tınısıyla bugünün heyecanından…” başlığıyla paylaştı.

Özlem Zengin'e sosyal medyadan yanıt veren şarkının bestecisi Aykut Gürel ise, “Bu beste benim sanki ama neyse…” ifadesini kullandı.

“HAKAN PEKER VE AYKUT GÜREL’İ ARADIM”

Bunun üzerine Özlem Zengin, Hakan Peker ve Aykut Gürel’i aradığını söyleyerek şu mesajı paylaştı:

“Aykut Gürel' in açıklaması üzerine daha önce POPSAV başkanlığı da yapan Hakan Peker'i aradım. İki beste ile ilgili kanaatini sordum. Bu bestelerin farklı olduğunu, nakaratındaki benzeşmenin ise ilgili mevzuat ve Mesam ilkelerine göre sorun teşkil etmediğini ifade etti.”

“YAZILANLARA ŞAŞIRDIM VE ÜZÜLDÜM”

Ve elbette önemine binaen Aykut Gürel Beyefendi'yi aradım.

40 yıllık müzik hayatında kendi besteleri de dahil olmak üzere kulakta kalan müziklerin bazen yeniymişçesine tezahür ettiğini, zarifçe tweet attığını ama altına yazılanlara şaşırdığını ve üzüldüğünü söyledi. En kısa zamanda Emre Çelik'le birlikte kendisiyle müzikte buluşacağız.”