Sarıyer’de orman yangını söndürüldü

İstanbul Sarıyer'de orman yangını çıktı. İhbar üzerine bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Yangın, İstanbul İtfaiyesi ve Orman Genel Müdürlüğü ekiplerinin erken müdahalesiyle büyümeden söndürüldü.

Sarıyer’de orman yangını söndürüldü

İstanbul Sarıyer'de Kazım Karabekir Paşa Mahallesi'ndeki ormanlık alanda yangın çıktı. Saat 15.47'de gelen yangın ihbarı üzerine harekete geçen İstanbul İtfaiyesi, saat 16.00'da olay yerine ulaşarak söndürme çalışmalarına başladı.

İBB, 6 araç ve 20 personel ile yangın söndürme çalışmalarına katıldı. Yangın, İstanbul İtfaiyesi ve Orman Genel Müdürlüğü ekiplerinin erken müdahalesiyle büyümeden söndürüldü. Bölgede soğutma çalışmaları başladı. Yangın nedeniyle yaklaşık 1500-2000 metrekarelik alanın yandığı öğrenildi.

800 METREKARE CİVARINDA ALAN YANDI

İstanbul Valiliği, söndürülen ve soğutma çalışmalarının başladığı yangına ilişkin şu açıklamalarda bulundu:

* Bugün saat 15.50'de Sarıyer ilçemizde Maden Mahallesi Çırçır Özel Ormanı ile Devlet Ormanı arasında bir yangın ihbarı alınmıştır. Olay yerine ivedilikle güvenlik, sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edilmiştir.

* Çıkış sebebi henüz belirlenemeyen yangında 800 m2 civarında alanın yandığı tespit edilmiştir. Söndürülen yangını soğutma çalışmaları devam etmektedir. Konuyla ilgili soruşturma başlatılmıştır.

Bodrum tepeleri alev alev yanıyor İlginizi Çekebilir Bodrum tepeleri alev alev yanıyor