Mehmet Ceyhan’dan dikkat çeken yüz yüze eğitim uyarısı: Her gün on binlerce çocuk…

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, "Covid-19 ile semptomları çok benzeyen soğuk algınlığı ve grip vakaları arttıkça, eğitime ara vermeyi teste değil semptoma bağlayan sistemimiz iyice karışacak” uyarısında bulundu. Ceyhan, gerekli önlemler alınmadığı takdirde her gün on binlerce çocuğun ya Covid bulaştırırken okula gideceğini ya da Covid olmadığı halde grip veya soğuk algınlığı geçiren çocuklar yüzünden eğitime ara verileceğini söyledi.

Mehmet Ceyhan’dan dikkat çeken yüz yüze eğitim uyarısı: Her gün on binlerce çocuk…

Enfeksiyon Hastalıkları Derneği Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, Covid-19 salgınına karşı eğitime ara verilmesi tartışmalarına ilişkin açıklamada bulundu.

“VAKALAR ARTTIKÇA SİSTEMİMİZ KARIŞACAK”

Ceyhan, “Covid-19 ile semptomları çok benzeyen soğuk algınlığı ve grip vakaları arttıkça, eğitime ara vermeyi teste değil semptoma bağlayan sistemimiz iyice karışacak” değerlendirmesinde bulundu.

HIZLI TANI TESTİ ÖNERİSİ

Ceyhan, çözüm olarak “Hızlı tanı testlerinin bir an önce alınıp devreye sokulması” önerisini sunarak, “Bu yolla semptom gösteren çocuklarda kısa sürede Covid tanısı konup izolasyon uygulanabilir. Yoksa her gün on binlerce çocuk ya Covid bulaştırırken okula gidecek ya da Covid olmadığı halde grip veya soğuk algınlığı geçiren çocuklar yüzünden eğitime gereksiz yere ara verilecek” dedi.

BAKAN KOCA: OKULLAR KAPANMAYACAK

Yüz yüze eğitimle ilgili Bilim Kurulu sonrası açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, şu ifadeleri kullanmıştı;

*Bilim Kurulu üyelerimiz kendilerine çok sayıda “okullar açık kalacak mı?” sorusu ile müracaat edilmesinde şikayetçi.

*En net şekilde ve kararlı bir tavırla okullarımızın kapanmasının asla gündem olmayacağını bir kez daha ifade ediyoruz.

*Okulların kapanması söz konusu değil. Gündemimizde olmayacak. Bu sorunun gündemde kalmasının ise hiçbir faydası da manası da yok.

*Çocuklarımızı koruyarak, tedbirlere uyarak eğitimin her kademesinde yüz yüze eğitime devam edeceğiz.

Bilim Kurulu sonrası Sağlık Bakanı Koca'dan kritik açıklamalar İlginizi Çekebilir Bilim Kurulu sonrası Sağlık Bakanı Koca'dan kritik açıklamalar Coronadan vefat sayısını açıklayan Bakan Koca: Çağrıma kulak verin lütfen İlginizi Çekebilir Coronadan vefat sayısını açıklayan Bakan Koca: Çağrıma kulak verin lütfen Corona aşısıyla ilgili vahim iddia! 'Ciddi denetleme yapılmalı' İlginizi Çekebilir Corona aşısıyla ilgili vahim iddia! 'Ciddi denetleme yapılmalı'

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
ABD Bilim BioNTech Çarşamba Çocuk Corona Covid-19 Delta varyantı Grip para Sağlık Sağlık Bakanı Sağlık Bakanlığı soğuk algınlığı Türkiye yüz yüze
Loading...