Merkez Bankası eski başkanları müşavir oldu!

İki sene içinde peş peşe görevden alınan Merkez Bankası başkanlarına kıyak maaş... Murat Uysal ve daha önce Maliye Bakanlığı yapmış olan Naci Ağbal, Hazine ve Maliye Bakanlığı müşavirliği görevine atandı. İki isim de Merkez Bankası Başkanı koltuğunda oturdukları maaşları almaya devam edecek.

Merkez Bankası eski başkanları müşavir oldu!

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın görevden aldığı Merkez Bankası başkanları Naci Ağbal (2020-2021) ve Murat Uysal (2019-2020), Hazine ve Maliye Bakanlığı müşavirliği görevine atandı.

Daha önce Maliye Bakanlığı da yapmış olan Naci Ağbal artık bakan müşavirliği yapacak.

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan'a müşavirlik yapacak olan Ağbal ve Uysal Merkez Bankası Başkanı koltuğunda oturdukları maaşları da verilmeye devam edilecek.

Müşavirlik süreci, Merkez Bankası’nın Hazine ve Maliye Bakanlığı’na gönderdiği yazıyla başladı.

7 Kasım 2020 tarihinde Merkez Bankası Başkanlığı görevinden alınan Murat Uysal’ın yerine Naci Ağbal atanmıştı.

Bakanlığın kabul etmesinin ardından 2 eski başkanın maaş kayıtlarının bütçeye eklendiği öğrenildi.

Reuters'tan Naci Ağbal iddiası: 130 milyar doları araştırdığı için gönderildi İlginizi Çekebilir Reuters'tan Naci Ağbal iddiası: 130 milyar doları araştırdığı için gönderildi Murat Uysal'ın görevden alınması dövizle ilgili iddiası İlginizi Çekebilir Murat Uysal'ın görevden alınması dövizle ilgili iddiası Cumhurbaşkanı ilk kez bu kadar açık konuştu: Merkez Bankası Başkanı laf dinlemiyordu İlginizi Çekebilir Cumhurbaşkanı ilk kez bu kadar açık konuştu: Merkez Bankası Başkanı laf dinlemiyordu

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...