‘Muzlu’ Suriyelilere ‘tahrik’ cezası

Sosyal medyada bir vatandaşın "Muz bile yiyemiyoruz, Suriyeliler kilo ile alıyor" sözlerinin ardından, bazı Suriyelilerin başlattığı "Muz akımı" polisi harekete geçirdi.

Sosyal medyada yayınlanan bir sokak röportajında bir kişinin “Muz bile yiyemiyoruz, Suriyeliler kilo ile alıyor” sözleri sonrasında, özellikle  Suriyeli bazı gençler “Muz akımı” başlattı. Muz yerken çektikleri görüntüleri sosyal medyada paylaşan Suriyelilerin bazı paylaşımlarının hakaret içerdiği görüldü. Paylaşımlarla ilgili gelen tepkiler polisi de harekete geçirdi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü ekiplerince yürütülen çalışmalarda yabancı uyruklu 31 kişi tespit edildi.

11 ŞÜPHELİ YAKALANDI, 11 ŞÜPHELİ ARANIYOR

Arnavutköy, Güngören, Bakırköy, Esenyurt, Bahçelievler, Esenler, Bağcılar ve Sultangazi’de dün başlatılan çalışmalarda şüphelilerden 7’si gözaltına alınmıştı. Bugün 4 şüpheli daha yakalanırken, 2 şüphelinin 3 gün önce Hollanda’ya gittiği belirtildi. Polisin tespit ettiği 7 kişinin ise İstanbul dışında ikamet ettiği ifade edildi. Haklarında yakalama kararı olan diğer 11 şüphelinin ise arandığı öğrenildi.

Yakalanan şüpheliler hakkında “Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik veya aşağılama” suçundan işlem yapıldığı, sınır dışı edilmek üzere İstanbul İl Göç İdaresi Müdürlüğüne gönderilecekleri belirtildi.

Suriyelilerin muz videolarına suç duyurusu İlginizi Çekebilir Suriyelilerin muz videolarına suç duyurusu

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...