Sözcü Plus Giriş

Plajlar tıklım tıklım oldu

Muğla’nın Bodrum ilçesinde normalleşme sürecinde sahiller eski günlerine dönmeye başladı. Bodrum şehir merkezindeki halk plajları tıklım tıklım doldu, adım atacak yer kalmadı. Son bir hafta içerisinde ikinci konutlarına gelen yazlıkçıların oranında yüzde 20 artış olduğu belirtildi.

Yaşar ANTER
Güncellenme: 18:34, 12/06/2021

Muğla'nın Bodrum ilçesinde 1 Haziran'da başlayan normalleşme sürecinde sahiller eski günlerine kavuşmaya başladı.

BÜYÜKŞEHİRLERDEN İLÇEYE AKIN VAR

İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyükşehirlerden tatil için turistik ilçeye akın eden yerli turistler 30 derece hava sıcaklığı 20 derece deniz suyu sıcaklığının ölçüldüğü Bodrum'da bol bol denize girdi, güneşlendi.

Paşatarlası Halk Plajı'nda adım atacak yer kalmadı. Bodrum ilçesinde son bir hafta içerisinde tatil için ikinci konutlarına gelenlerin sayısında yüzde 20 oranında artış olduğu belirtildi.

“YERLİ TURİSTİ BODRUM PAHALI İMAJI İLE ÜRKÜTMEMEK GEREK”

Tatilcilerden bir bölümü ise teknelerle mavi yolculuğa çıktı. Kara Ada, Tavşan Burnu, Orak Adası, Akvaryum Koyu ve Kisebükü koylarını gezdi.

Turizmci Müjdat Yakar “Otellerimizdeki doluluk oranı gittikçe artıyor. Umudumuz yabancı değil yerli turistte. Bodrum pahalı imajını aşar yerli turisti ürkütmezsek bu yıl ki zararımızın bir bölümü yine kendi turistimizden karşılarız” diye konuştu.

 

İlginizi ÇekebilirMarmaris'te tepki çeken plaj açıldıMarmaris'te tepki çeken plaj açıldıİlginizi ÇekebilirMavi bayraklı plaj sayısı 519'a yükseldiMavi bayraklı plaj sayısı 519'a yükseldi