Savaş alanı değil; Bozkurt

Kastamonu’nun Bozkurt ilçesine meydana gelen sel felaketinin ardından enkaz kaldırma çalışmaları sürüyor. Her sokakta ise felaketin izleri görülüyor.

Savaş alanı değil; Bozkurt

Kastamonu'nun Bozkurt ilçesi, tarihinin en büyük sel felaketini yaşadı. Suların zaman zaman üçüncü kata kadar ulaştığı sel suları, Bozkurt'u savaş alanına çevirdi. Otomobilleri ters çeviren sular, köprüleri yıkıp geçti.

Evlerin birçoğunda hasar meydana gelirken, enkaz kaldırma çalışmaları halen devam ediyor. Yıkılan köprünün yeniden ayağa kaldırılması ekiplerin öncelikleri arasında.

Yıkılan binada ise enkaz kaldırma çalışmaları sürüyor. Binada oturan ve enkaz altında kalan vatandaşların kurtarılması için AFAD, JAK ve diğer kurtarma ekipleri 5 gündür çalışıyor.

İlçenin son hali ise havadan görüntülendi. Çekilen görüntülerde sel felaketinin boyutu gözler önüne seriliyor. (İHA)

Sel felaketinde bir müteahhit için gözaltı kararı İlginizi Çekebilir Sel felaketinde bir müteahhit için gözaltı kararı Sel bölgesinden acı haberler geliyor... Ölü sayısı artıyor İlginizi Çekebilir Sel bölgesinden acı haberler geliyor... Ölü sayısı artıyor Yaşlı kadın selden oğluyla el ele tutuşarak kurtulmuş İlginizi Çekebilir Yaşlı kadın selden oğluyla el ele tutuşarak kurtulmuş Türkiye'ye IBAN verip dünyaya yardım ediyorlar İlginizi Çekebilir Türkiye'ye IBAN verip dünyaya yardım ediyorlar AFAD'a yapılan bağışlar 107 milyon TL'ye ulaştı İlginizi Çekebilir AFAD'a yapılan bağışlar 107 milyon TL'ye ulaştı