Kayıp Müslüme’yi arama çalışmalarında 7’nci gün

Mersin'in Gülnar ilçesinde, ailesi çadır kurarken ortadan kaybolan Müslüme Yağal'ı (3) arama çalışmalarına 7'nci günde de devam ediliyor. 

Karaman’dan kış mevsimini geçirmek için Gülnar’ın Yanışlı Mahallesi’ne göçen Sarıkeçili Yörükler’den Yağal ailesi, 10 Kasım’da konaklayacakları çadırı kurduktan sonra saat 17.00 sıralarında kızlarının kaybolduğunu fark etti.

Çadırın önünde oynarken ortadan kaybolan Müslüme’yi bulamayan ailenin kayıp başvurusu üzerine bölgede arama çalışmalarına başlandı.

Jandarma, itfaiye, AFAD, AKUT, sağlık ekipleri ile köylüler, iz ve kadavra köpekleriyle karadan arama çalışması yaparken, dron ve jandarma insanlı keşif uçağı (JİKU) ile de bölge havadan taranıyor.

Karadan 20 kilometrelik alandan fazla bölge tarandı ancak minik Müslüme’den bir ize henüz rastlanılmadı.

Öte yandan Müslüme’nin babası Mehmet Yanal'ın “Husumetli olduğumuz birileri var ama bir çocuğa zarar vereceklerini düşünmüyorum” açıklaması üzerine jandarma ekipleri, bu yönde de araştırmasını derinleştirdi. Köylülerin ifadesini de alan jandarma, küçük kızın kaçırılma ihtimalini değerlendiriyor.

SARP YAMAÇLAR KONTROL EDİLDİ

Yağal Ailesi’nin çadırının çevresindeki kanyonda bulunan sarp ve dik yamaçlara AKUT ve AFAD bünyesideki dağcılar halat yardımı ile inerek kontrol etti. İnişi, çıkışı zorlu olan sarp ve dik yamaçta Müslüme Yağal’ın izine rastlanmadı. Müslüme’nin bulunması için arama kurtarma ve kadavra köpekleri, drone, uçak, 200 personel ve 100 gönüllünün desteğiyle arama çalışmalar sürdürülüyor.

MERSİN VALİSİ AİLEYİ ZİYARET ETTİ

Bu arada Mersin Valisi Ali İhsan Su, Yağal ailesini ziyaret etti. Çadırda baba Mehmet ve anne Selvi Yağal ile görüşen Vali Su, çıkışta gazetecilere yaptığı açıklamada, “İnsanlı keşif uçaklarımız bu alanda keşifler yapıyor. Termal kameralarla bakıyoruz. Kadavra köpekleriyle araştırma yapıyoruz, iz takip köpekleriyle araştırmalarımız devam ediyor. Her türlü ihtimali göz önünde bulundurup ona göre çalışmalarını sürdürüyorlar. İnşallah en kısa zamanda yavrumuzu bulup ailesine teslim ederiz” dedi. DHA

4 gece geçti, küçük Müslüme hala kayıp İlginizi Çekebilir 4 gece geçti, küçük Müslüme hala kayıp

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...