Muzların arasından 60 kilo kokain çıktı

Mersin Limanı'nda muz yüklü bir konteynerde 60 kilo 950 gram kokain ele geçirildi.

Mersin Uluslararası Limanı (MIP) yeni bir kokain operasyonuna ev sahipliği yaptı. Bir süre önce art arda yaşanan dev uyuşturucu operasyonlarıyla gündeme gelen Mersin Limanı’nda bu kez de yine muz kolileri arasında gizlenmiş durumda 60 kilo 950 gram kokain ele geçirildi.

MUZ KOLİSİNDE BULUNDU

Mersin Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre Liberya bandıralı geminin Güney Amerika ülkelerinden almış olduğu yasal yükü muz olan konteynerler içerisinde kokain getireceği yönünde alınan ihbar üzerine çalışma başlatıldı. Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri 6 gün önce Mersin Limanı’na gelen gemiye operasyon düzenledi. Narkotik köpekleri ile gemide yapılan detaylı aramada bir konteynır gemiden indirilerek X Ray cihazından da geçirildi. X Ray cihazından da alarm veren konteynırda detaylı arama yapıldı. Konteynırda yapılan aramada 52 paket halinde muz kolilerinin üzerine yerleştirilmiş olarak toplam 60 kilo 950 gram kokain maddesi ele geçirildi.

ALICI FİRMA YETKİLİLİSİ TUTUKLANDI

Düzenlenen operasyondan sonra yasal yük ve alıcı firma yetkilisi B.Ş. gözaltına alındı. Yapılan işlemlerin ardından ‘Uluslararası Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapma veya Sağlama' suçundan mahkemeye çıkarılan B.Ş tutuklandı.

LCD televizyon uyuşturucu zulası oldu İlginizi Çekebilir LCD televizyon uyuşturucu zulası oldu

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...