Zelenskiy açıkladı: Odessa bölgesine ikinci saldırı

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, Tahıl Tedarik Anlaşması'nın ardından Odessa bölgesine ikinci saldırının düzenlendiğini duyurdu.

Zelenskiy açıkladı: Odessa bölgesine ikinci saldırı

Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinde beşinci ay geride kalırken, Rusya Cumartesi günü Ukrayna'nın güneyindeki Odesa limanına saldırı düzenlemiş, Karadeniz'den tahıl sevkiyatının yeniden başlatılması için imzalanan uluslararası anlaşmayla ilgili endişe yaratmıştı.

Bugün de Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, İstanbul’da varılan anlaşmanın ardından Odessa bölgesine ikinci saldırının düzenlendiğini duyurdu.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Zelenskiy, “Bu sabah. Sıradan bir köy olan Zatoka. İnsanların barındığı, yaşadığı, sadece yaşadığı bir yer. Bir üs ya da asker yok. Rusya Federasyonu’ndan teröristler vurmak istiyor. Her şeyden onlar sorumlu olacak” dedi.

Zelenskiy’nin paylaştığı görüntülerde, köyün sokaklarının harabeye döndüğü ve dumanların yükseldiği anlar yer aldı.

Buğday fiyatları Rusya'nın Odessa saldırısının ardından sert yükseldi İlginizi Çekebilir Buğday fiyatları Rusya'nın Odessa saldırısının ardından sert yükseldi Kremlin'den Odessa limanına saldırı açıklaması İlginizi Çekebilir Kremlin'den Odessa limanına saldırı açıklaması Ukrayna: Rusya liman altyapısına saldırdı İlginizi Çekebilir Ukrayna: Rusya liman altyapısına saldırdı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...