‘Suistimalleri gördük acil bandrol fabrikası kurduk’

Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürü Abdullah Yasir Şahin, sigara ve alkollü içkilerde kaçağı önlemek için kullanılan bandrolleri üreten firma değişikliğini, sahtecilik nedeniyle yaptıklarını açıkladı.

‘Suistimalleri gördük acil bandrol fabrikası kurduk’

DNS firması tarafından İzmir'de kurulan yeni nesil bandrol matbaasında incelemelerde bulunan Şahin, daha önce başka bir firmanın bastığı bandrolleri doğrudan alkol, tütün ve sigara üreten firmalara sattığını, Darphane olarak sürece müdahale edemediklerini söyledi.

KONTROL EDİLEBİLECEK

Kolluk kuvvetleri ile Gelir İdaresi Başkanlığının (GİB) suistimal ve sahtecilik tespitleri üzerine bandrollerde güvenlik özelliklerini artırma ve yeni nesil yüksek güvenirlikli bandrollere acilen geçme ihtiyacı doğduğunu belirten Şahin, yeni modelle birlikte yeni firmanın bastığı yüksek güvenlikli bandrolleri sigara ve alkollü içki firmalarına doğrudan Darphane'nin sattığını ifade etti.

Şahin, yeni modelle yılda 250 milyon lira gelir elde edildiğini, sahteciliğin de yüzde 30 azaldığını savundu. Şahin, eylül ayından itibaren vatandaşların cep telefonlarından bandrolleri okutarak içki ve sigaraların sahte olup olmadığını bireysel olarak kontrol edebileceklerini de bildirdi.

Polis bandrolsüz bir milyon makaron ele geçirdi İlginizi Çekebilir Polis bandrolsüz bir milyon makaron ele geçirdi Sahte içki imalathanesine baskın: Şüphelilerin bandrol kandırmacası İlginizi Çekebilir Sahte içki imalathanesine baskın: Şüphelilerin bandrol kandırmacası

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...