Memleket Partisi il başkanı istifa etti

Memleket Partisi Eskişehir İl Başkanı Baki Dündar, hem il başkanlığından hem de parti üyeliğinden istifa etti.

Memleket Partisi il başkanı istifa etti

Memleket Partisi Eskişehir İl Başkanı Baki Dündar, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla hem il başkanlığı görevinden hem de partisinden istifa ettiğini açıkladı.

İSTİFALAR DEVAM EDİYOR

Geçtiğimiz Haziran ayında yine sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, Memleket Partisi Genel Başkan Yardımcılığı ve partisinden istifasını açıklayan Prof. Dr. Gaye Usluer’in ardından Memleket Partisi’nde istifalar devam ediyor. Prof. Dr. Gaye Usluer, sosyal medyadan yaptığı istifa duyurusunda, “Gün küçük olsun bizim olsun zamanı değil. Ya kazanılacak ya da kazanılacak bir seçim sürecinin içindeyiz. Aksi düşünülemez, düşünülmemeli.

Ülkemiz için köprüden önce son çıkış görünen, alternatif ya da aksini düşünmek bile istemeyeceğim sürece, isteyerek ya da istemeyerek olumsuz katkıda bulunuyor olmak en büyük endişem. Bu duygu ve düşüncelerle Memleket Partisi’nden istifa ettiğimi bilgilerinize sunuyorum. Süreçteki yol arkadaşlarıma tek tek teşekkür ediyorum. Aydınlık bir Türkiye, çocuklarımız için aydınlık ve huzurlu bir gelecek dileklerimle saygılar sunuyorum” ifadelerini kullanmıştı.

İNCE’NİN YANINDA OLDUKLARI MESAJI VERMİŞTİ

Usluer’in istifasının ardından açıklama yapan Memleket Partisi Eskişehir İl Başkanı Dündar, “Gaye Hocamızın kendi kararıdır, yolu açık olsun. Eskişehir'de hem il yönetimi hem de ilçe yönetimlerimizde en ufak bir olumsuzluk, istifa yoktur, büyük bir kararlılıkla Genel Başkanımız Muharrem İnce'nin yanındayız” mesajı vermişti. Ancak aradan geçen süreci yeniden değerlendiren Dündar, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla hem Memleket Partisi il başkanlığı görevinden hem de partisinden istifa ettiğini duyurdu. İstifa gerekçesini açıklamayan Dündar paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Çok değerli yol arkadaşlarım. Bu gün itibari ile Memleket Partisi Eskişehir İl Başkanlığı görevimden ve parti üyeliğimden ayrılma kararı almış bulunmaktayım. Herkese çok teşekkür ediyorum ve başarılar diliyorum. Saygılarımla.”

Muharrem İnce: Türkiye'de üçüncü bir ittifak kuruldu İlginizi Çekebilir Muharrem İnce: Türkiye'de üçüncü bir ittifak kuruldu

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...