İsrail-Hamas arasındaki ateşkes anlaşmasının detayları belli oldu

Şiddetin ve kaosun bitmek bilmediği Orta Doğu'da geçici ateşkes için yoğun çalışmalar sürerken dikkat çekici bir açıklama geldi.

İsrail-Hamas arasındaki ateşkes anlaşmasının detayları belli oldu

7 Ekim’de Hamas’ın silahlı kanadı Kassam Tugayları’nın saldırısı sonrasında Gazze’ye saldırıların şiddetini artıran ve sivilleri hedef alan İsrail’in şiddeti devam ederken dikkat çekici bir gelişme yaşandı…

Son günlerde uluslararası kamuoyunun gündeminde olan İsrail ile Hamas arasındaki ateşkes anlaşmasıyla ilgili dikkat çekici bir kulis bilgisi geldi. İngiltere’nin saygın haber ajanslarından Reuters’a konuşan kaynaklar anlaşmanın detaylarını paylaştı.

Konuyla ilgili bilgisi olan bir kaynak, “Anlaşma, çatışmalara birkaç günlük ara verilmesini, Hamas’ın 50 civarında sivil rehineyi serbest bırakmasını ve Filistinli kadın ve çocukların İsrail hapishanelerinden salınmasını öngörüyor” dedi.

Reuters’a konuşan kaynak, Katar’ın arabuluculuğuyla devam eden müzakerelerin son aşamasına gelindiğini ve anlaşmaya ulaşılmasından öncekilerden çok daha yakın olduğunu duyurdu.

İsrail yine okul bombaladı... Çok sayıda ölü ve yaralı varİlginizi Çekebilirİsrail yine okul bombaladı... Çok sayıda ölü ve yaralı varHamas: Anlaşmaya yakınızİlginizi ÇekebilirHamas: Anlaşmaya yakınızHamas ile İsrail arasında ateşkes iddiası: Kadın ve çocuklar için harekete geçtilerİlginizi ÇekebilirHamas ile İsrail arasında ateşkes iddiası: Kadın ve çocuklar için harekete geçtiler