Maalesef bu sabah da Türkiye'nin dört yerinden konkordato ilanı haberi geldi. İstanbullu ayakkabı malzemeleri üreten kimya firması Haff Kimya, Ankara'da bilinen Aldan Hastanesi, Gebzeli Teksan Makina ve yine sondaj makinası üretimi yapan Ankaralı Delta Makina konkordato ilan etti.

HAFF Kimya kimdir? 

Ayakkabı ve deri bakım ürünleri ile ayakkabı finisaj kimyasalları üretimi gerçekleştiriyor.

Aldan Sağlık Hizmetleri kimdir? 

Minasera Aldan Hastanesi Ankara'da yer alıyor. 2016 yılı başında hizmete girmiş ve 22.800 metrekare kapalı alanda kurulu.

Delta Makina kimdir? 

1986 yılında Spektra Jeotek tarafından sondaj makinası ve ekipmanları üretimi yapan bir  şirket olarak kuruldu.

Teksan Makina kimdir?

Alüminyum ve alüminyum alaşımlarının üretimi yapıyor.

[old_news_related_template title="11 soruda konkordato" desc="Herkesin dilinde... Konkordato! TDK'ya göre dilimize İtalyanca'daki concordato kelimesinden geçmiş. Papalık makamı ile hükümetler arasında yapılan anlaşmalara verilen isim anlamına geliyor. Hukuken karşılığı ise borçlarını ödeyemeyecek durumda olan şirketlerin iflas etmemek için borçlarını komiser nezaretinde belli bir süre içinde ödemeye çalışmaları süreci. İşte 11 soruda konkordatoyla ilgili merak edilen her şey!" image="https://sozcuo01.sozcucdn.com/wp-content/uploads/2018/10/iecrop/konkordatoicfoto_16_9_1538468169.jpg" link="https://www.sozcu.com.tr/2018/ekonomi/11-soruda-konkordato-2657268/"]