Yeni bir Ferdi Tayfur şarkısı için “mağdur görünme” malzemesi mi hazırlanıyor? Ben kalbimi ve ruhumu sana verenim. Ben karşılıksız sevenim. Sen ihanet edensin, vesayetçisin, komplocusun, ittifakımızı, parti başkanlarımızı devirmek isteyen darbecisin.

Kim darbeci?
Kuklalar oynatılıyor.
Fakat kuklacı kim?

★★★

Şu hale bakın: Türkiye’yi çeteler, mafyalar, talancılar, vuranı belli fakat vurduranı gizlenen cinayetler ülkesi haline getirdikten sonra seçim öncesi; “mafyanın- çetenin- vurduranın- talan yaptıranın üzerine gidip temizlik yapacak” yeni bir içişleri bakanı bulunduğunu ilan ettiler. Son bir yılda 384 organize suç çetesinin çökertilmesi için 1069 operasyon yapıldı. Çeteler, mafyalar kıskıvrak yakalanıp TV ekranlarından halka “temizlik başladı” izlenimi yaratıldı.

Bugüne geldik:
Ben sevenim.
Kalbimi verenim.
O komplocu.
Hem de kuklacı.
Vesayetçi, darbeci.
Bize operasyon çekiliyor.

★★★

Kim operasyon çekiyor? Dışarıda size operasyon çeken bir kuklacı varsa onun içerideki yani partilerinizdeki ortakları ve uzantıları mutlaka olmuştur. Sizin partileriniz darbeci, komplocu, vesayetçi, talancı üretir hale gelip, siyasi cinayet işleten partiler olmuşsa; tek çare cinayeti işleyen partiyi yargılamaktır.

Yargıdan elinizi çekmek.
Bağımsız yargıya dönmek.

Sonra da ülkeyi talan etmek üzerine kurulmuş siyasi anlayıştan vazgeçip, cinayeti işleyen ya da cinayete alt yapı hazırlayan partileri yargılamak üzere bağımsız yargıçlara, savcılara teslim olmak.

★★★

Çözüm bu!

Dünyada bağımsız yargıya başvurup sonuç alan çok örnek var. Örneklerden birisi de komşu Yunanistan’da 12 yıl önce yaşandı. Yunanistanda “cinayet işleyen bir parti” vardı. Üstünü örtmediler. Seyretmediler. Susmadılar. Mahkemeye çıkardılar. Kurucu Genel Başkanı, yardımcısı ve 6 parti üyesini yargıladılar.

Hapse koydular.
Aşırı sağcı partiydi.

★★★

Bu partinin adı; “Altın Şafak” konulmuştu. Yunanistan’da 2012 seçimlerinde yüzde 7 oy oranı tutturabilmişti. 300 milletvekilli Yunan Parlamentosu’nda 21 sandalye kazanmıştı. Altın Şafak milletvekilleri, parti sözcüleri, genel başkanları kendilerini milliyetçi olarak tanımlıyorlar ve kendilerinden olmayanlara karşı “ağır bir nefret dili” kullanmaktan çekinmiyorlardı.

★★★

Adam dövüyor. Kemik kırıyor. Çene dağıtıyor. Korku yayıyorlardı. Polis içinde bağlantıları olduğu için gizli bir koruma şemsiyesi ile saldırganlıklarını siyasetlerine koltuk değneği yapıyorlardı. Altın Şafak Partisi’nin lideri Nikos Mihaloliakos, “İstanbul’u geri alacaklarını” sık sık söyleyip “Türklüğe küfür etmeyi ve Türklere karşı nefret yüklü slogan” bağırmayı birinci görev ilan etmişti. 2013 yılında görüşlerini beğenmedikleri Pavlos Fyssas isimli bir ses sanatçısını öldürdüler.

★★★

Cinayeti işleyen Altın Şafak Partisi üyesi kamyon şoförü, ses sanatçısını bıçaklayarak canına kıydığını itiraf etti. 5 yıl süren davanın sonunda Altın Şafak Partisi suç örgütü kurmaktan mahkum oldu. Ekim 2020’de Atina Temyiz Mahkemesi de Altın Şafak Partisi’nin Yunanistan’da suç örgütü olduğuna hükmetti. Genel Başkanı yakalandı. Hapse konuldu. Yardımcısı kaçtı. 4 yıl gizlendi ama sonuçta yakalandı. O da hapse kondu.

★★★

Bak komşuya gör çözümü: Önce bağımsız yargı; partili olmayan hakim, partiden emir almayan savcı, parti şapkası giymemiş polis müdürleri... Sonra; darbeci, komplocu, talancı, yolsuzluk üreten, vuranı bulunmayan cinayetleri işleten partileri yargılamak. Çözüm işte bu; bağımsız adalet ortamı olmazsa; halk sizin “operasyon çekiliyor” diyen mağduriyetinize niçin inansın? Bağımsız yargı elden gittiği için Ankara, operasyon, komplo, kumpas salatası başkenti oldu.

Ankara keçileri tamamen kaçırdı!

Ekonomi Gazetesi muhabiri Yener Karadeniz’in dün yazdığı habere göre Ankara keçileri tamamen kaçırdı. 1980 yılında Ankara keçisi sayısı 4.000.000 (4 milyon) iken bugün 85.000’e indi. Tiftik üretimi 6.000 tondu, bugün 150 tona düştü. 4.000.000 Ankara keçisinden geriye sadece 85.000 kalmıştı ve son kalan Ankara keçilerinin 22.000’i Kazakistan’a satıldı. Tiftik keçisi varlığında dünyada birinci iken sonunculuğa düştük. Ankara’nın talancı düzeni talana devam ediyor. Ankara keçileri tamamen kaçırdı.