Önemli kavuşumların gerçekleşeceği, sıra dışı, beklenmedik ve bir o kadar da heyecan verici gelişmelere açık olacağımız bir haftaya giriyoruz. Önemli otorite figürlerinin alacağı sürpriz kararlar ya da sarsıcı gelişmeler olasıdır. 

NÜKLEER RİSKLER

Nükleer konusunun sıkça telaffuz edildiği bu süreçte umarım bu açıdan bir çılgınlık olmaz ve dünya bir kaosa sürüklenmez. Ama her koşulda önemli bir tehdit unsuru olarak bir koz mahiyetinde olmaya devam edecek gibi gözüküyor.

DEĞİŞİKLİK YAPIN! 

13 Mayıs’ta kesinleşecek Güneş-Uranüs kavuşumunu yaratıcı ve farklı yönlerimizi ortaya koymak için kullanabiliriz. Hayatımızda yapmak istediğimiz önemli değişiklikleri hayata geçirebiliriz.

BÜYÜME VE GELİŞME ADIMLARI

18 Mayıs’ta kesinleşecek Güneş-Jüpiter kavuşumunu büyüme ve gelişme yönünde adımlar için kullanabiliriz. Finansal, hukuksal, eğitsel konularda, seyahatler, uluslararası işler, turizm gibi alanlarda önemli girişimler açısından değerlendirebiliriz.

İLİŞKİNİZİ TAZELEYİN!

18 Mayıs’ta kesinleşecek Venüs-Uranüs kavuşumu, ilişkilerde özgür ve bireysel hareket etme arzusunu tetikleyebilir. Dolayısıyla baskı ve kısıtlamadan uzak kalmamız yerinde olur. Buna mukabil, ilişkimizi yenilemeye, tazelemeye, heyecan katmaya yönelik girişimler güzel gelişmeleri de beraberinde getirecektir.

SEVDİĞİNİZ KİŞİLERE SÜRPRİZ YAPIN!

İlişkiler gezegeni Venüs’ün, beklenmedik olanı temsil eden Uranüs ile kavuşumu, sevdiğimiz kişileri şaşırtmak için güzel bir zaman diliminde olduğumuzu gösteriyor. Onlara sürpriz yapmamız harika olur!

TÜRKİYE ASTROLOJİ HARİTASI NASIL ETKİLER ALIYOR?

Bu haftanın önemli kavuşumlarını ülkemiz astroloji haritası üzerine iz düşürdüğümüzde, Anayasa değişikliği ile ilgili konularda uzlaşmazlıklar, kararsızlıklar, eleştiriler, Meclis’te yenilikler, değişimler, yasalarla ilgili tartışmaların devrede olacağını görüyoruz. Transit Mars’ın ülkemiz astroloji haritasının Mars derecesine karşıt açısının etkili olduğu önümüzdeki günlerde, bizim açımızdan da askeri konular vurgu kazanacak ve hızlı gelişmeler devreye girecek muhtemelen.

Güneş’te neler oluyor?

Güneş hayli aktif bir sürece girdi. Bazıları Dünya yönelimli güneşlekelerinden ardı ardına X-sınıfı patlamalar oluyor. Bunlardan biri olan güneşlekesi AR3664 o kadar büyüdü ki,
1859 yılında astronom Carrington’un şahit olduğu yakın tarihin en büyük güneş patlamasını yapan güneşlekesinin büyüklüğüne ulaştı. Carrington güneşlekesi ile AR3664’un karşılaştırmasını NASA’nın hazırladığı ölçeklendirilmiş görselde görmektesiniz.

https://spaceweather.com

JEOMANYETİK FIRTINA ETKİLİ OLACAK!

Güneş patlamalarından kaynaklanan jeomanyetik fırtınaların bu hafta sonunda etkili olacağı öngörülüyor. Jeomanyetik fırtına esnasında yüklü parçacıklar bizi elektriklendirir. İyon yükleniriz. Baş ağrıları, migren atakları, uykusuzluk, sinirsel gerginlik artar. Endişeli ruh hali görülür. Topraklama yapmak, açık hava yürüyüşleri, meditasyon çalışmaları yapmak iyi olur.

Güneş aktivitesinin bu ekstrem artışını sadece olumsuz algılamamak lazım. Böylesi dönemler bilincimizi yükselten, algılarımızı arttıran bir yönü de vardır. Yeni fikirlere, yaratıcılık artışına, aydınlanmaya, paradigma değişimine sebep olur. Reformlar, yenilikler görülür. Uyanış yaşanır ve neticesinde mevcut şartlara karşı isyan dalgası da ortaya çıkar ve protestolar artar. Doğada da uyanış söz konusudur. Volkanik ve sismik aktivitede artış da görülür. 

Haftanın günlere göre değerlendirmesi

Pazartesi gününün ilk yarısında şans ve fırsatlara açık olacağız. Öğle saatleri civarında daha rahat bir akış ve uzlaşma potansiyeli yakalayabiliriz. Günün ikinci yarısı ise güç ve ego çekişmelerine, sert ve sarsıcı etkileşimlere, isyankar bir atmosfere, beklenmedik gelişmelere sahne olabilir.

Salı gününe dinamik ve enerjik başlıyoruz. Sportif aktiviteler, yürüyüşler, yoga, enerji çalışmaları için uygun bir gündeyiz. Cesaret gerektiren işlere girişim yapmak için sabah öğle arasındaki zaman dilimini kullanabiliriz. Akşam saatlerinde ise ilişkilerde gerginlikler olasıdır. Farkında ve dikkatli olalım!

Çarşamba gününün ilk yarısını sağlık ve şifa ile ilgili konular için kullanabiliriz. Öğle saatleri ve sonrasında ise beklenmedik durum ve yön değişikliklerine açık olabiliriz. Büyük iş ve girişimler, başvuru ve talepler için uygun bir zaman diliminde değiliz. Finansal konularda da dikkatli olmak gerekiyor. 

Perşembe gününün sabah saatlerini kullanabiliriz. Ama bugün ve yarın etkili olacak gezegen açıları uzlaşmazlıklara, sözlü sataşmalara, ticari alanda streslere, seyahatlerle ilgili konularda bazı zorluklara işaret ediyor; farkında olalım!

Cuma gününün ilk yarısında gereksiz eleştiriler ve düşüncesiz sözler sıkıntı yaratabilir. Başkalarının düşünce ve ifadelerine yönelik baskıdan kaçınmamızda fayda var. Akşam saatlerinde özel ilişkiler, kişisel bakım ve alışverişle ilgili konular açısından verimli bir zaman diliminde olacağız.

Cumartesi gününün sabah saatleri çok verimli, değerlendirebiliriz. Haftanın en uğurlu ve şanslı günündeyiz. Finansal, hukuksal, eğitsel konularda, seyahatler, uluslararası işler, turizm gibi alanlarda önemli girişimler açısından değerlendirebiliriz. Kişisel bakım, alışverişler, artistik ve sanatsal konular açısından kullanabileceğimiz bir zaman dilimindeyiz.

Pazar günü genelinde agresif bir atmosferde olabiliriz. Yangınlar açısından özel dikkat sarf etmemiz gereken bir zaman dilimindeyiz. Sportif aktivitelerde sakatlıklara, sakarlıklara, kazalara dikkat! Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun!