MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin çağrısının ardından İçişleri Bakanlığı duyuruyu sosyal medya hesabından yaptı.

İçişleri Bakanlığı'nın açıklamasında, "Aydın'da, 92 yaşındaki bir kadının canice işlenen bir cinayet sonrasında hayatını kaybetmesinin ardından, failin adliyeye kelepçeli bir şekilde götürülmesi esnasında elindeki dövme görüntüsünün yansıması ile ilgili olarak herhangi bir ihmal ya da kasıt bulunup bulunmadığının soruşturulması için; Bakan onayı ile, bir Mülkiye Başmüfettişi ve bir Polis Başmüfettişi görevlendirilmiştir" ifadeleri kullanıldı.
BAHÇELİ NE DEMİŞTİ?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullanmıştı:

* 92 yaşındaki bir hanımefendinin ırzına ve hayat hakkına musallat olan canavarın gözaltına alındığı esnada, kameralara yansıyan bileğindeki üç hilal dövmesi ise dikkat çekmiştir. Bunun bir tertip mi yoksa gerçek mi olduğu bütün yönleriyle araştırılması hayati bir zorunluluktur.

* Gerek güvenlik güçlerimiz, gerek adli makamlarımız, gerekse de Aydın il teşkilatımız üç hilalli dövmeyle afişe edilen cani hakkında ihtiyaç olan incelemeleri derinleştirmelidir. Bir kadına el uzatan, dil uzatan, kanına ve canına kast eden bir yaratığa tahammülümüz yoktur.

* Milliyetçi Hareket Partisi, lekesiz, gölgesiz ve şüphesiz ambleminin istismarına, adi bir suçlu vasıtasıyla karalanmasına asla göz yummayacaktır. Süreç nereye gidiyorsa oraya kadar götürülmeli, katil cezasını bulmalı, eğer varsa arkasındaki provokatörler deşifre edilmelidir.

[old_news_related_template title="Hanım Nine'yi cinsel saldırı sonrası boğarak öldürdü" desc="92 yaşındaki Hanım Pınarlı, yalnız yaşadığı evinde ölü bulundu. Polis önce hırsızlık ihtimali üzerinde durdu. Yapılan incelemede 23 yaşındaki komşusu tarafından cinsel saldırıya uğradığı ve boğularak öldürüldüğü ortaya çıktı. Gözaltına alınan komşu tutuklandı." image="https://i.sozcu.com.tr/wp-content/uploads/2021/03/06/iecrop/resimid_173346011_17334601_16_9_1615034099.jpg" link="https://www.sozcu.com.tr/2021/gundem/92-yasindaki-hanim-nineyi-cinsel-saldiri-6299004/"]

[old_news_related_template title="Devlet Bahçeli: Bunun bir tertip mi yoksa gerçek mi olduğu araştırılması hayati bir zorunluluktur" desc="MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, '92 yaşındaki bir hanımefendinin ırzına ve hayat hakkına musallat olan canavarın gözaltına alındığı esnada, kameralara yansıyan bileğindeki üç hilal dövmesi ise dikkat çekmiştir. Bunun bir tertip mi yoksa gerçek mi olduğu bütün yönleriyle araştırılması hayati bir zorunluluktur' dedi." image="https://i.sozcu.com.tr/wp-content/uploads/2021/03/07/iecrop/bahceli-depo-1_16_9_1615140094.jpg" link="https://www.sozcu.com.tr/2021/gundem/devlet-bahceli-bunun-bir-tertip-mi-yoksa-gercek-mi-oldugu-arastirilmasi-hayati-bir-zorunluluktur-6301111/"]