Ne diyorlardı Sacha Boey için: “Artık gider. Bu takımın oyuncusu değil.” Açıkçası gözden çıkarılmış, yerine oyuncu alınmıştı. Ama o kaldı, çalıştı ve bence kendini aştı. Dün golünü attı. Boey bu takımın anahtar oyuncularından...

Kale vuruşunu paslaşarak kullanıyorsan tek topu çok iyi uygulaman gerekir.  Presi yediğinde 2 top yapamıyorsan golü yersin. Kerem için golü atmak zor  olmadı. Futbol oynama iştahı yüksek Galatasaray, iyi oyunun karşılığını attığı gollerle bulmuştu.

Barış Alper geçen hafta 45 dakika sol bekte oynadı. Dün akşamki maça yine aynı bölgede başlamıştı. Forvet kanat oyuncuları tabii ki bek olarak görev yapabilirler. Mesele, oynadıkları bölgeye adapte olmaları. Mesela maçın başlarında arka arkaya faul yaptı. Savunmalar erken kart görürse ilerleyen dakikalarda takımın başını ağrıtabilirler.

Nelsson, top kendisine gelirken eli arkada gözüküyordu. Fakat toptan elini kaçırmayıp oynama düzeyine gelince VAR ile kazanılan penaltıyı Niang attı. Adana Demirspor için maç çıkmaza girerken umutlar yeniden doğmuştu.

İkinci devrenin büyük bölümü Demirspor ceza sahası çevresinde geçiyordu. Galatasaray üçüncü gol için hücumda kanatları iyi kullandı. Şut girişimi aradı. Ara pasları iyi kullandı. Bu baskı sonucunda maç farklı bir skora gidebilirdi. Çok gol kaçmıştı.

Kerem Demirbay görevini yaptı ama çok iyi değildi. Mertens çıkana kadar tam bir hücum aklıydı. Tete dün akşam maçı kopartacak net pozisyonu kaçırıp rakibi oyunda tuttu. Bir gol ve bir asistle Kerem Aktürkoğlu gecenin en iyisiydi.

Galatasaray'ın 2 topu direkten dönmese sonuç daha değişik olurdu. Icardi penaltıyla perdeyi kapattı. Artık gözler Kopenhag’da.