İyicil gezegenler olarak tanımlanan Venüs ve Jüpiter arasındaki olumlu açının, iletişim gezegeni Merkür ve aksiyon gezegeni Mars’ın, Neptün ile olumlu açılarının etkili olacağı, bazı şans ve fırsatları değerlendirebileceğimiz, ticari iş ve alışverişler, yatırımlar, anlaşmalar, seyahatler, iletişimsel konular, toplantılar açısından kullanılabileceğimiz bir haftaya giriyoruz! 

Elektrikli ve elektronik, mekanik aletlerin alışverişleri, bu alanda girişilecek işler açısından uygun bir zaman dilimine giriyoruz. Yeni ve yaratıcı fikirlerimizi ortaya koyabiliriz. İlgi çekici projelerimiz ve fikirlerimizle başkalarını şaşırtabiliriz ve ilgi çekebiliriz. Haftanın özellikle ikinci yarısını meditasyon benzeri çalışmalar yapmak, zihnimizi boşaltmak açısından değerlendirebiliriz.

TESADÜF OLABİLİR Mİ?

Askeri konularda alanda beklenmedik gelişmeler, durum ve yön değişiklikleri, yaratıcı stratejiler, teknoloji alanında atılan yeni adımlar, uzay bilimlerinde, uçak sanayisinde ve benzeri teknolojik alanlarda yenilikler ve hızlı gelişmeler de olasıdır. İyi strateji yapan ve beklenmedik şekilde uygulayan başarılı olur. Kişisel iş ve girişimlerimiz açısından da bu şekilde hareket edebilir, her türlü rekabet ve mücadelede zafere ulaşan taraf olabiliriz.

Geçtiğimiz hafta Güneş çok aktifleşti. Dünya yönelimli Koronal Kütle Atımları 22 Ocak itibariyle yer manyetik alanını vurmaya başladı. O gece Kırgızistan’da 7.0 büyüklüğünde, 24 Ocak’ta Rusya’da 4.5, 25 Ocak’ta Malatya’da 5.2 ve Adana’da 4.2, 27 Ocak’ta İzmir’de 5.1 büyüklüğünde depremler gerçekleşti. Önümüzdeki günlerde Dünya yönelimli Güneş aktivitesi artarsa biz de etkileniriz. Özellikle 29 Ocak-1 Şubat arasındaki günler dikkat çekiyor!

GÜNEŞ PATLAMALARININ ETKİLERİ NE OLACAK?

OLUMLU ETKiLERi

Bilinç yükselmesi, yaratıcı yeni fikir ve görüşlerin ortaya çıkması.
Bilim ve sanatta ilerlemeler, keşifler ve icatlar.
Yaşamı dolu dolu yaşama arzusu.
Düşünce performansında yükselme.

OLUMSUZ ETKiLERi

Beyin ritimleri, sinir sistemi, bağışıklık sistemi ve hormonlar üzerinde olumsuz etkileri mevcut.
Korku ve endişe, depresyon, kararsız ruh halleri ve bazı şeylere eskisi kadar önem vermeme.
Kafa bölgesinde basınç, baş ağrısı, migren atakları, görme ve işitme sorunları ve kulaklarda çınlama.

Güneş aktiviteleri ve jeomanyetik fırtınalar bizi nasıl etkiliyor?

Güneş aktiviteleri neticesinde oluşan jeomanyetik dalgalanmalar sinir sistemimizi, beyin aktivitemizi, hormon salınımını, bunlara bağlı olarak davranışlarımızı, zihinsel, duygusal ve fiziksel tepkilerimizi etkiler. Güneş aktivitesinin ve jeomanyetik fırtınanın artması aşırı zihinsel, fiziksel ve duygusal değişikliklere sebep olur. Olumlu yönde kullanıldığında yeni fikirler, icatlar ve üretkenliğin artmasına; olumsuz kullanıldığında ise büyük kitlesel ve politik huzursuzluklara sebep olur.

Haftanın günlere göre değerlendirmesi

Pazartesi günü kendimizi daha aktif ve dinamik hissedebilir, cesaret, güç ve efor gerektiren işlere girişebiliriz. Yenilikler, değişiklikler yapabilir, önem verdiğimiz kişilerle iletişime geçebilir, önemli toplantılarımızı, yazışmalarımızı yapabiliriz. Finansal konular ve yatırımlar, seyahatler ve yabancılarla yapılan işler açısından haftanın en verimli günündeyiz. Akşam saatlerinde yanılgılara açık olabiliriz, farkında ve temkinli olalım.

Salı sabahı 11:04’e kadarki zaman diliminde girişeceğimiz işler boşlukta ve kararsız kalabilir. Sonrasındaki zaman dilimini önem verdiğimiz kişilerle bir araya gelmek, iş ve girişimlerde bulunmak için kullanabiliriz. Herhangi bir konuda rekabet ve mücadeleye girişmek açısından verimli bir gündeyiz. İyi strateji yapar ve beklenmedik şekilde uygularsak başarı elde edebiliriz.

Çarşamba günü geneli önemli pozisyondaki kişilerle görüşmek, talep ve başvuruda bulunmak açısından verimli, sağlık açısından ise dikkatli olmak gereken bir gündeyiz. Akşam saatlerinde ilişkileri manipüle etmekten, başkalarının ahını almaktan, gıybet ve dedikodudan uzak duralım. Kadersel gelişmelere açık bir gündeyiz.

Perşembe sabah saatleri gergin gözüküyor. Aceleden kaçınalım. Sakarlıklara ve kazalara, anlaşmazlıklara açık olabiliriz. Günün ikinci yarısında girişeceğimiz işler boşlukta ve kararsız kalabilir. Tehlikeli ve riskli ortamlardan ve kişilerden uzak durmalı! Beklediğimiz haberleri henüz alamayabiliriz. Sabırlı olmamız gerekiyor.

Cuma sabah saatlerinde olgun ve aklı başında konuşmalar açısından uygun bir zaman diliminde olacağız. Öğle sonrasındaki saatlerde inançlar, seyahatler, yabancılar, kültürel ve etnik konular ve inançlarla ilgili gergin bir atmosfer oluşabilir. Akşam saatleri ilişkiler açısından daha verimli gözüküyor. Karşılıklı fedakârlık ve anlayış sayesinde uzlaşma fırsatı yakalayabiliriz. Zihnimizi biraz olsun boşaltmak, meditasyon benzeri çalışmalar yapmak, sanatsal konularla ilgilenmek, müzik dinlemek, edebi konularla ilgilenmek için harika bir gündeyiz.

Cumartesi gününün ilk yarısında genelinde sert ve sarsıcı, beklenmedik gelişmelere meyyal bir atmosferde olacağız, farkında olalım! Şartlar beklediğimiz gibi gelişmeyebilir. Tehlikeli ve riskli ortamlardan uzak durmamızda fayda var. Akşam saatlerinde enerjimizi daha iyi dengeleyebiliriz. Hava şartları müsaitse kısa bir yürüyüş veya hafif spor ya da yoga gibi faaliyetler iyi gelebilir.

Pazar günü sabah saatlerinde sevdiğimiz insanlarla iletişime geçebiliriz. Günün programını belirleyebiliriz. Etki yaratmak istediğimiz konuşmaları yapabiliriz. Akşam saatleri ve sonrasında ise enerji zorlu akıyor. Engellere, gecikmelere, eleştirilere ve endişe veren gelişmelere açık olabiliriz.