Sosyal medyada yayınlanan klipleriyle tanınan Heijan lakaplı rapçi Doğan Tarda ve Muti lakaplı Mücahit Doğan’ın ile arkadaşları hakkında “Aynen” klibi sebebiyle soruşturma başlatılmıştı. İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce düzenlenen operasyonda, Doğan Tarda ve iki arkadaşı gözaltına alınmış, Mücahit Doğan ise adresinde bulunamamıştı.

Operasyonun, “Suç ve suçluyu övmek, illegal hayatı özendirmek” suçlamalarıyla başlatıldığı öğrenilirken, emniyetten yapılan açıklamada “Sosyal medya ve müzik sektöründe örgüt adına rap şarkıları yapıldığı ve bu şarkıları örgüt üyelerinin sıklıkla paylaşarak örgütün sembolü haline getirdiği, şahısların yapmış olduğu şarkılar ile suç örgütüne sosyal medya platformlarında destek verdiği belirlenmiştir” denildi.

Açıklamada adı verilmeyen suç örgütünün İtalya’da olduğu öne sürüldü.

TAKLİT SİLAHLAR

Heijan ve Muti’nin hazırladığı “Aynen” klibinde yer alan uzun namlulu silahlar sebebiyle soruşturma başlatılmıştı. Operasyonda ele geçirilen silahların havalı boncuk atan taklit silahlar olduğu belirtilmişti.

Emniyet'teki işlemlerinin tamamlanan şüpheliler savcılıktaki ifadelerinin alınmasının ardından yurt dışı çıkış yasağı ve adli kontrol talebiyle mahkemeye sevk edildi. Şüpheliler, yurt dışı çıkış yasağı ve adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Rapçiler adliyeden ayrılırken, Heijan lakaplı Doğan Tarda adliyenin diğer kapısından ayrıldı.

"MÜZİĞİME DEVAM EDECEĞİM, GAYRİMEŞRU İŞ YAPMIYORUZ"

CAC lakaplı Şahan Terzioğlu soruları yanıtsız bırakırken BIG olarak tanınan Samet Işık, "İçeride bana birkaç isim sordular. O isimleri kesinlikle tanımıyorum. Rapci dostlarımdan başka kimseyi tanımıyorum. Hakkımda çıkan asılsız haberlerden dolayı avukatlarım gerekli başvuruları yapacaktır. Müziğime devam edeceğim. Bu bizim sanatımız, biz gayrimeşru iş yapmıyoruz. Tamamen sanat yapıyoruz. Bu şekilde haberlerin çıkmasından da tamamen rahatsızız. Onun için avukatlar ilgili her şeyi yapacaktır. Evde ki Airsoft silahlar kesinlikle bize ait değildir. Onların zaten belgeleri var. Hepsini kanıtladık, gösterdik. O yüzden dışarıdayız. Basında çıkan şeyler yanlıştır" dedi.

"SANKİ HÜKME BAĞLANMIŞ GİBİ BASINDA YER ALMASI AÇIKÇASI BİZİ RAHATSIZ ETTİ"

Samet Işıkın avukatı Bıra Dengtaf Özbadem ise "Müvekkilimiz İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü bir soruşturma kapsamında gözaltına alındı. Bu soruşturma basına yansıdığı gibi değil maalesef. Biraz çarpıtılmış durumda. Müvekkilimizin savcılıkça ifadesi alındı. Kendisine bazı sorular soruldu. Meslektaşımla birlikte ifadesine katıldık. Savcılık ifadesini aldıktan sonra, adli kontrol tedbiri uygulanmak suretiyle sulh ceza mahkemesine sevk etti. Nöbetçi sulh ceza hakimliği de adli kontrol tedbiri ile serbest bıraktı. Daha soruşturmanın başındayız. Sanki hükme bağlanmış gibi basında yer alması açıkçası bizi rahatsız etti. Müvekkilimizle ilgili peşinen bazı yargılara varıldı. Biz onunda isteği üzerine ilgili basın kuruluşlarıyla ilgili sürecin yasal takipçisi olacağız" diye konuştu.