Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
8. Sadri Alışık Anadolu Tiyatro Oyuncu Ödülleri sahiplerini buldu
8. Sadri Alışık Anadolu Tiyatro Oyuncu Ödülleri sahiplerini buldu
Bu yıl 8.si düzenlenen 2017-2018 sezonu oyunlarını kapsayan 'Sadri Alışık Anadolu Tiyatro Oyuncu Ödülleri' sahiplerini buldu. Kerem Alışık gecede yaptığı konuşmada, "Birçok giden değerimiz var. Onlar gidiyorlar ama biz içimizden uğurlayamıyoruz. Onlara gittiler demeye kıyamıyoruz, bizler kaldık diyoruz. Çolpan İlhan’ın da, Sadri Alışık’ın da ağırlığı, yası, hassasiyeti, heykel gibi duruyor omuzlarımızda" dedi. 
Kültür Sanat 27 Mart 2018 - 11:41

Sunuculuğunu Altan Alkan yaptığı ödül töreni Ankara Yeni Mahalle Belediyesi’ndeki Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Gecede konuşan Kerem Alışık, “Birçok giden değerimiz var. Onlar gidiyorlar ama biz içimizden uğurlayamıyoruz. Onlara gittiler demeye kıyamıyoruz, bizler kaldık diyoruz. Çolpan İlhan'ın da, Sadri Alışık'ın da ağırlığı, yası, hassasiyeti, heykel gibi duruyor omuzlarımızda. Bize bıraktıkları savaşçı, mücadeleci, çabalı ruhu kalbimiz gibi üstümüzde taşımaya devam ediyoruz. Ne zaman gökyüzüne baksak, onları görüyoruz. Onlar bize sizinleyiz deyip, el ederler. Güç verirler, kuvvet verirler ama ne onların uzaklığı eksilir, ne bizim içimizdeki kederler. 8 yıldır sanatçı dostlarımız ve sanat severlerimizle ve gönüllü, bilgili, değerli çabalarını eksik etmeyen seçici kurulumuzla birlikte bu törenleri sürdürme gayreti içindeyiz. Bu konuda sanata destek olan Ankara Yenimahalle Belediyesi'ne de teşekkürlerimizi sunuyoruz. Ödüle aday olan ve kazanan tüm meslektaşlarımı yürekten kutluyorum. Sadri Alışık Ödülleri'nin sanatçı dostlarımızı mesleki anlamda yüreklendirme çabasını ayakta alkışlıyorum” dedi.

 

İŞTE, KAZANANLAR…

‘Çolpan İlhan Sanata Değer Katan Kadınlar Ödülü’ – Ayla Kutlu.
‘Onur Ödülü’ – Keman virtüözü genç sanatçı Suna Kan.
‘Seçici Kurul Özel Ödülü’ – ‘Monty Python and the Holy Grail’ müzikal oyunuyla, ODTÜ Müzikal Topluluğu oyuncuları.
‘Seçici Kurul Genç Yetenek Özel Ödülü’ – Ankara DT-‘Muhteşem Diva’ oyunundaki rolüyle Özgür Deniz Kaya.

Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu 
Mehtap Öztepe (Ankara DT- Gün Batımı)

Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu 
Olcay Akın Kavuzlu (Ankara DT-Şempanzeler)

Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu
Özden Gököz (Ankara DT- Anna Karenina)

Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu 
Cengiz Uzun (Ankara DT- Anna Karenina)


KOMEDİ, MÜZİKLİ OYUN YA DA MÜZİKAL DALINDA

Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu 
Miraç Eronat (Ankara DT- Muhteşem Diva)

Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu
Serdar Kayaokay (Ankara DT-Radyo-yu Hümayun)

Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu
Demet Bölükbaşı (Ankara DT-Yedi Kocalı Hürmüz)

Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Erkek Oyuncu 
Cevat Duman (Ankara DT-Muhteşem

İŞTE, JÜRİ ÜYELERİ

Ankara'da sahnelenen ve Anadolu'dan Ankara'ya gelerek perde açan tiyatro topluluklarında emek veren sanatçıları yüreklendirmeyi amaçlayan ödüllerin Seçici Kurul Başkanlığı’nı Gülşen Karakadıoğlu (Öğretim Görevlisi, Eleştirmen & Yazar) yapıyor. Prof. Dr. Deniz Bozer (Öğretim üyesi & Eleştirmen), Prof. Dr. Filiz Elmas (Öğretim üyesi & Eleştirmen), Akif Yeşilkaya (Yönetmen & Öğretim Görevlisi), Mehmet Atay (Yönetmen & Oyuncu), Yener Aksu (Ankara Tiyatro Festivali Yönetmeni) Basri Albayrak (Oyuncu) ve

İlker Çetin (Sanat Kurumu Yönetim Kurulu Başkanı) seçici kurulun değerli isimleri arasında yer alıyor.

Son güncelleme: 12:32 - 27.03.2018