Kubat’tan ‘Türküyüz’ albümü

İki yıl aradan sonra müzikseverlerle buluşan Kubat’ın 'Türküyüz' albümü, bugün tüm müzik marketlerde ve dijital platformlarda yerini aldı. Medeniyetler beşiği Anadolu’nun kadim kültürü, milyonların beğenisini kazanan Kubat’ın sesinde yeniden hayat bulurken Levent Yavuz’un objektifinden albüme yansıyan fotoğraflar, yaşanmışlıkları gözler önüne serecek.

Kubat’tan ‘Türküyüz’ albümü

Kubat'ın projelendirdiği albüm kapağını, her yöreden insanlarımızın portre fotoğrafları süsledi. 12 unutulmaz eserin yer aldığı albümün kapak fotoğrafları, fotoğraf sanatçısı Levent Yavuz'un portfolyosundaki 40 yılda Türkiye'nin dört bir yanını dolaşarak pozladığı genç, yaşlı birçok insanın portrelerinden oluştu. Albümdeki eserlerin yanı sıra Levent Yavuz'un karelerine yansıyan, yurdumuzun güzel insanlarının doğallığı da müzikseverlerin beğenisini kazanacak.

kubatalbum3MUSA EROĞLU'NDAN YEPYENİ ÇALIŞMA

Türk halk müziğinin unutulmaz eserlerinin yer aldığı ‘Türküyüz' albümü DMC etiketiyle müzik marketlerdeki yerini alacak. ‘Türküyüz' albümünde dinleyicileri sürprizlerde bekliyor. Albümde söz ve müziği usta türkücü Neşet Ertaş'a ait olan ‘Gönül Dağı' türküsü yeni düzenlemesiyle yer alırken, bir diğer sürpriz ise Musa Eroğlu'ndan geldi. Sözleri Dursun Ali Akınet'e, müziği ise Musa Eroğlu'na ait olan yepyeni bir çalışma ‘Firari'de Kubat'ın albümünde öne çıkan türküler arasındaki yerini aldı. Müzik yönetmenliğine İsmail Derker'in, düzenlemelerine ise Mehmethan Dişbudak'ın imza attığı albüm 12 unutulmaz eserden oluşuyor. Kubat, yeni albümüyle ilgili “Babalıkla duyguların notalara yansıması daha gerçekçi tınlıyor. Beni baba yaptıkları için canım kızım Ayza'ya ve eşim Eylem'e teşekkür ederim” dedi.

Albümde yer alan eserler:
1 – Gönül Dağı
2 – Güzel Şahtan Bize Bir Dolu Geldi
3 – Bir Ay Doğar
4 – Şu Sinemde Yarelerim Sızılar
5 – Firari
6 – Efem
7 – Yazın Yağar Kar Başıma
8 – Gülebilmez
9 – Germir Bağları
10 – Nalın Dilber
11 – Konma Bülbül
12 – Elif Dedim

Loading...