Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Sessiz Müzayede başladı
Sessiz Müzayede başladı
Sessiz Müzayede, Portakal Sanat Evi'nde Sabahattin Ergi aile koleksiyonu ile başladı. 
Kültür Sanat 2 Aralık 2018 - 14:01

Gül Ergi, Raffi Portakal ve Maya Portakal‘ın ortaklaşa düzenlediği Sessiz Müzayede’de Seyfi Toray, Feyhaman Duran, Şeref Akdik, Celal Uzel, İsmail Altınok, Eşref Üren, Beyrutlu Ali Cemal ve Fahrettin Arkunlar gibi sanatçıların eserleri açık artırmaya çıkarıldı.

8 Aralık’ta sona erecek Sessiz Müzayede için düzenlenen kokteyle Feryal Gülman, Sevim Uyar, Berrin Zorlu, Kardelen Acar, Elif İnci Aras, Nurhan Tarman, Sevil Hansen, Elif Ece Uzun, Berrak Tüzünataç, Pelin Batu gibi isimler katıldı. Sessiz Müzayede’lerde eserler sergilendikleri iki hafta süresince teklif vermeye açık oluyor. Eserleri inceleyen bir sanatsever, hem daha önce teklif edilen rakamları öğrenebiliyor hem de kendisi teklif verebiliyor. Eser, sergilenme sonunda verilmiş olan son teklifte kalıyor.

1543153291_rafi_portakal__g__l_ergi__8_-1

Raffi Portakal ve Gül Ergi…

GENÇLERE EĞİTİM DESTEĞİ

Feyhaman Duran’ın, Anadolu Hisarı’ndaki ünlü yalısında mavi dantel nişan kıyafeti ile resmedilmiş Nebahat Ergi tablosuna dikkat çeken Gül Ergi, “Annemin portresi serginin tek paha biçilmez tablosu, annemin de vasiyeti üzerine müzayede gelirinin bir kısmı ile genç yeteneklere, resim ve heykel öğrencilerine eğitim desteği vereceğim için de çok mutluyum” dedi.