Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Diriliş Ertuğrul dizisinde Osman karakterini canlandıran Emre Üçtepe kimdir?
Diriliş Ertuğrul dizisinde Osman karakterini canlandıran Emre Üçtepe kimdir?
Diriliş Ertuğrul'un yeni sezonunda Osmanlı'nın kurucusu Osman Gazi'nin hayatına yer veriliyor. Osmanlı Devleti'nin kurucusu Osman Gazi, Ertuğrul Bey'in oğludur. Osman Gazi'nin çocukluğunu ise Emre Üçtepe canlandırıyor. Peki Emre Üçtepe kimdir, kaç yaşındadır? İşte ayrıntılar...
Magazin 7 Kasım 2018 - 21:57

Diriliş Ertuğrul dizisinde, Ertuğrul Bey’in küçük oğlu Osman’ın çocukluğunu Emre Üçtepe canlandırıyor. Emre Üçtepe daha önce de Başarmalısın adlı filmde Naci karakterine hayat vermişti. Tokat Yeşilyurt doğumlu olan Emre Üçtepe, ortaokul öğrencisidir.

OSMAN GAZİ KİMDİR?

I. Osman, Osman Gazi, Osman Bey ya da Osman Han, (1258, Söğüt – 1 Ağustos 1326, Bursa), Osmanlı Beyliği ve Osmanlı Hanedanı’nın kurucusu ve beyliğin ilk padişahı olan Türk hükümdardır.

1299 yılında uç beyi olmaktan çıkıp Söğüt ve Domaniç’te Osmanlı Beyliğini kurmuştur. Sonrasında bağımsızlığını ilan etmiştir. Ünlü Tarihçi Halil İnalcık’a göre Osmanlı Devleti bağımsızlığını 1302’de Koyunhisar Muharebesinden sonra kazanmıştır.

Moğol istilalarından kaçan Müslümanların, beyliğine sığınması ile siyasi ve askeri gücü artmıştır. Çöküş döneminde bulunan Doğu Roma İmparatorluğu’ndaki karışıklıkların da etkisiyle kısa sürede Anadolu ve Doğu Roma’nın hakimi durumuna gelmiştir. Vefat ettiği zaman beylik, Eskişehir ile Bursa arasındaki topraklarda hüküm sürüyor ve Doğu Roma İmparatorluğu’na ait İznik ve Bursa’yı abluka altında tutuyordu.