Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Doğu Demirkol kimdir? Kaç yaşında, nerede doğdu? Ahlat Ağacı’nın Sinan’ını tanıyalım…
Doğu Demirkol kimdir? Kaç yaşında, nerede doğdu? Ahlat Ağacı’nın Sinan’ını tanıyalım…
Youtube'dan yayınladığı videolarla adını duyuran Doğu Demirkol kimdir? Kaç yaşında, nerede doğdu? Cannes Film Festivali’nde büyük beğeni toplayan Ahlat Ağacı’nın başrol oyuncularından Doğu Demirkol ile ilgili merak edilenler haberimizde...
Magazin 22 Mayıs 2018 - 15:21

Cannes Film Festivali sonrası magazin gündeminin en çok konuştupu isimlerden biri olan Doğu Demirkol kimdir? Kaç yaşında ve nereli? İşte Yotube’da paylaştığı skeç türü videolarla tanınan oyuncunun kısa bir hayat hikayesi ve hakkında az bilinenler…

dogu-demirkol-instagram-1

DOĞU DEMİRKOL KİMDİR?

Tam adı Aydın Doğu Demirkol olan oyuncu 6 Eylül 1985 tarihinde dünyaya geldi. Başarılı bir cerrah baba ile ev hanımı bir annenin oğlu olan Doğu Demirkol, lisans eğitimini bilgisayar mühendisliği bölümünde tamamladı. İlk olarak Youtube üzerinden paylaştığı videolarla dikkat çekti. , Acun Ilıcalı’nın sunuculuğunu üstlendiği Yetenek Sizsiniz yarışmasına katılmasına rağmen finale gitmeyi başaramadı.

BKM Sahne’sinde yer alarak Açık Mikrofon isimli programda gösterisini sergiledi. Seyirciler tarafından beğenilen performans, Youtube üzerinde de yoğun ilgi gördü. Ali Atay imzalı Ölümlü Dünya’daki performansıyla adından söz ettirdi. Ahmet Mümtaz Taylan, İrem Sak ve Sarp Apak gibi tanınmış oyuncuların başrollerini paylaştığı filmde Zafer karakterine hayat verdi.

Doğu Demirkol, yönetmenliği Nuri Bilge Ceylan tarafından üstlenilen bir sanat filmi olan Ahlat Ağacı’ndaki Sinan karakterini canlandırıyor.

Son güncelleme: 15:22 - 22.05.2018