Sözcü Plus Giriş

Ekin Mert Daymaz kimdir, kaç yaşında? Ekin Mert Daymaz’ın hayatı…

2 Aralık 1990 tarihinde Hollanda'da doğan Mert Ekin Daymaz, Not Defteri dizisi ile oyunculuk kariyerine başlamıştır. Asıl çıkışını Çilek Kokusu dizisiyle yapıp büyük bir hayran kitlesi kazanmıştır. Ağlama Anne dizisinde oynayan Mert Ekin Daymaz ile ilgili merak edilenleri haberimizde bulabilirsiniz...

Güncellenme: 08:21, 24/10/2018
Ekin Mert Daymaz kimdir, kaç yaşında? Ekin Mert Daymaz’ın hayatı…

Şu sıralar Atv’de yayınlanan Ağlama Anne dizisinde, Mert karakterini canlandıran Ekin Mert Daymaz hakkında bilmek istediğiniz tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz… Ekin Mert Daymaz kimdir? Nerede doğdu, kaç yaşında, boyu, kilosu, oynadığı diziler ve filmler…

EKİN MERT DAYMAZ KİMDİR?

Ekin Mert Daymaz, 2 Aralık 1990'da Hollanda'da dünyaya geldi. Haliç Üniversitesi'nde Fitness ve Antrenörlük üzerine eğitim almıştır. Yakışıklı oyuncu 2013 yılında Best Model of Turkey yarışmasına katılarak üçüncü olmuştur. Ümit Çırak, Ayşegül Aydın ve Dolunay Soysert'ten oyunculuk dersleri almıştır. 2014 yılında Not Defteri adlı dizide Egemen karakteri ile oyunculuğa ilk adımını atmıştır.

Ekin Mert Daymaz Not Defteri dizisiyle erkanlara merhaba demişti.

Ekin Mert Daymaz Not Defteri dizisiyle erkanlara merhaba demişti.

2015 yılında da Çilek Kokusu adlı dizide Volkan karakterine hayat veren Mert Ekin Daymaz, ardından 2016 yılında yayınlanan “Hayat Sevince Güzel” adlı dizide Savaş karakterini canlandırmıştır.

Ekin Mert Daymaz şu an Ağlama Anne dizisinde rol alıyor.

Ekin Mert Daymaz şu an Ağlama Anne dizisinde rol alıyor.

Şimdilerde Atv ekranlarında gösterime giren Ağlama Anne adlı dizide Mert karakterine hayat veren Ekin Mert Daymaz, 1.87 metre boyunda, 75 kilo ve Yay burcudur.

Ekin Mert Daymaz’ın rol aldığı diziler ve filmler:

2018 – Ağlama Anne (Mert) (TV Dizisi)
2018 – Aşktroloji (Cem) (Sinema Filmi)
2017 – Kırlangıç Fırtınası (Şahin) (TV Dizisi)
2016 – Hayat Sevince Güzel (Savaş Göçer) (TV Dizisi)
2015 – Çilek Kokusu (Volkan) (TV Dizisi)
2014 – Not Defteri (Egemen) (TV Dizisi)