Sözcü Plus Giriş

KHK kararlarına Emrah Serbes ve Levent Üzümcü tepki gösterdi

Önceki gece çıkarılan yeni KHK sonrasında Ankara Dil Tarih ve Coğrafya Üniversitesi tiyatro bölümündeki bütün hocalar görevlerinden uzaklaştırıldı. Şoke eden uzaklaştırmalar sonrasında yazar Emrah Serbes, görevden alınan bir akademisyenle yazışmalarını sosyal medya hesabından paylaştı.

Güncellenme: 11:25, 08/02/2017
KHK kararlarına Emrah Serbes ve Levent Üzümcü tepki gösterdi

686 Sayılı Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamında bazı tedbirler alınması hakkında kanun hükmünde kararname, Resmi Gazete’de yayımlandı. Yaşanan bu gelişmelere, sosyal medya hesabından tepki gösteren yazar Emrah Serbes, gelişmeler üzerine ulaştığı bir hocasıyla yaptığı yazışmayı hesabından paylaşmış. Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yayımlanan kararnameye göre, 4 bin 464 kişi memuriyetten atıldı.

emrah-serbes

BİR TEPKİ DE LEVENT ÜZÜMCÜ’DEN

KHK sonrası görevinden uzaklaştırılan öğretmenlerle ilgili bir tepki de oyuncu Levent Üzümcü’den geldi. Sosyal medya hesabından, yaşanan gelişmeleri anbean takip ettiğini gösteren Üzümcü, yaşananların bir şovdan ibaret olduğunu yazdı.

levent-uzumcu-ic

Yayınlanan KHK'ya göre, ihraç edilen kamu personeline görev iadesi yapılmayacak ve başka bir kamu hizmetinde yer alamayacaklar. Bu kişiler güvenlik şirketlerinde kurucu, ortak ya da çalışan olarak görev yapamayacak ve pasaportları da iptal edilecek.

Yayınlanma Tarihi:07:24,