Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Metin Akdülger kimdir? Metin Akdülger kaç yaşında?
Metin Akdülger kimdir? Metin Akdülger kaç yaşında?
Metin Akdülger, 1988 yılında Bursa'da doğdu. Televizyonda ilk kez Medcezir dizisi ile izleyici karşısına çıkan Metin Akdülger, Muhteşem Yüzyıl Kösem'de IV. Murat'ı canlandırmıştı. Peki Metin Akdülger kimdir? İşte hakkında merak edilenler...
Magazin 27 Aralık 2019 - 21:46

Metin Akdülger hakkında bilmek istediğiniz tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz… Metin Akdülger kimdir? Nerede doğdu, kaç yaşında, boyu, kilosu, oynadığı diziler ve filmler…

METİN AKDÜLGER KİMDİR?

Metin Akdülger, 10 Nisan 1988 tarihinde Bursa’da dünyaya gelmiştir. Koç Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümü mezunudur. Üniversite yıllarında Yıldız Kenter'den oyunculuk eğitimi almıştır. 2012'de Craft Tiyatro bünyesinde Kaset oyunuyla sahnelere adım atmıştır.

Kamera karşısına ise ilk kez Bensiz isimli filmde canlandırdığı Necip karakteri ile geçen Metin Akdülger, Netflix yapımı ikinci Türk dizisi Atiye’de rol almaktadır. Metin Akdülger, 1.84 metre boyunda, 70 kilo ve Koç burcudur.

Metin Akdülger’in rol aldığı diziler ve filmler:

2019 – Atiye (TV Dizisi)
2018 – Şahsiyet (Ateş) (TV Dizisi)
2017 – Muhteşem Yüzyıl Kösem (IV. Murat) (TV Dizisi)
2015 – Kırık Kalpler Bankası (Turan) (Sinema Filmi)
2015 – Analar ve Anneler (Taner) (TV Dizisi)
2103 – Medcezir (Orkun) (TV Dizisi)
2013 – Bensiz (Necip) (Sinema Filmi)