Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
O gemi Binbir Gece isimli dizinin çekildiği yalıya çarptı!
O gemi Binbir Gece isimli dizinin çekildiği yalıya çarptı!
Saatler akşama yaklaşırken, boğazdaki gemi kazası Türkiye'nin gündemine oturdu. Boğazdan geçiş yapan bir gemi zamanında reyting rekorları kıran Binbir Gece dizisinin çekildiği binaya çarptı...
Magazin 7 Nisan 2018 - 16:44

Fatih Sultan Mehmet köprüsü’nün altından geçen Malta Bayraklı 225 metre uzunluğundaki gemi, Beylerbeyi tarafında bulunan Hekimbaşı Salih Efendi Yalısı’na çarptı. O yalıda birkaç yıl önce televizyon ekranlarının en çok konuşulan dizilerişnden biri olan Binbir Gece dizisi de çekiliyordu.

TARİHİ YALI 90 MİLYON DOLAR

Tankerin çarptığı Hekimbaşı Salih Efendi yalısını Yalı Organizasyon isimli bir firma işletiyordu. Yalıda düğün ve konser organizasyonları düzenleniyordu. Piyasa uzmanlarınca yalının piyasa değerinin 90 milyon dolar olduğu söyleniyor.

BİNBİR GECE DİZİSİNİN EN ÖNEMLİ SAHNELERİ ORADAYDI…

Türk dizi tarihinin en önemli dizilerinden olan Binbir Gece o yalıda çekiliyordu. Binbir Gece, başrollerini Halit Ergenç (Onur Aksal), Bergüzar Korel (Şehrazat Evliyaoğlu), Tardu Flordun (Kerem İnceoğlu), Ceyda Düvenci (Bennu Ataman), Metin Çekmez (Burhan Evliyaoğlu), Yonca Cevher Yenel (Füsun Evliyaoğlu),Tomris İncer (Nadide Evliyaoğlu) ve Canan Ergüder’in (Eda) paylaştığı, yönetmenliğini Kudret Sabancı’nın, yapımcılığını ise TMC adına Erol Avcı’nın üstlendiği, kocasını bir trafik kazasında kaybetmiş, tek çocuğu lösemi hastası olan ve mimar olarak çalışmakta olduğu Binyapı Holding’in genç ve yakışıklı iki patronu da kendisine aşık olmuş genç ve güzel bir kadının mücadelesini anlatan Kanal D ekranında oynamış televizyon dizisidir.
binbirgece-dizisi-sozcu

Son güncelleme: 16:54 - 07.04.2018