Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Selda Bağcan, Ferhat Güneyli ile birlikte “İşte gidiyorum” dedi
Selda Bağcan, Ferhat Güneyli ile birlikte “İşte gidiyorum” dedi
Ferhat Güneyli, "İşte Gidiyorum" adını taşıyan ikinci albümünü Majör Müzik etiketiyle piyasaya çıkardı. Albümünü babası Mehmet Güneyli'ye adayan sanatçı, çıkış şarkısında Selda Bağcan ile düet yaparken ilk klibini de bu parçaya çekti.
Magazin 17 Mayıs 2016 - 17:33

Selda Bağcan Ferhat Güneyli’ye albümünde eşlik ederek uzun süreli ‘düet’ sessizliğini bozdu. Yusuf Hayaloğlu’nun ve Ahmet Kaya’nın son zamanlarını anlattığı şiiri “İşte Gidiyorum”a hem sesi hem de görüntüsü ile destek veren Selda Bağcan’ın yanı sıra albüme ülkemizin tanınan ünlü müzisyenleri de destek verdi. Albümün çıkış parçasının klibi ünlü Yönetmen Hasan Kuyucu imzasıyla Atina’da çekildi.

Ferhat Güneyli, “İşte Gidiyorum” adını taşıyan ikinci albümünü Majör Müzik etiketiyle piyasaya çıkardı. Albümünü, babası Mehmet Güneyli’ye adayan sanatçının çıkış parçası “İşte Gidiyorum” oldu ve ilk klip de bu parçaya çekildi.

Ferhat Güneyli “İşte Gidiyorum” albümünde müziğin efsane ismi Selda Bağcan ile birlikte stüdyoya girerek düet yaptı. Bağcan ayrıca, Atina’da çekilen parçanın klibinde de Güneyli’yi yalnız bırakmayıp kamera karşısına geçti.

Albümde yer alan 11 eserden altısının bestesini yapan sanatçı, Yusuf Hayaloğlu, Ziya Aslan, Nimet Erişen ve Fuat Doğan’ın şiirlerini de besteledi. Ahmet Kaya’nın son zamanlarını anlatan Yusuf Hayaloğlu’nun “İşte Gidiyorum” adlı şiirinin bestesini de Güneyli yaptı.

“Kaçak Sevdam” adlı eserin hem söz hem de müziğinde kendi imzası bulunan Güneyli, albümünde Madımak Katliamı’nda hayatını kaybeden Hasret Gültekin’e ait olan “Dağlar” ve “Yarim Senden Ayrılalı” türkülerini de seslendirdi.

FERHAT-CD-KIT-AR-KAP-1024x1024 (Custom)

SELDA BAĞCAN’DAN GÜNEYLİ’YE TAM DESTEK

Ferhat Güneyli’ye albümünde destek veren Selda Bağcan, Nevzat Çelik’in şiiri “Sıcak Saklayın Gecelerimi”nin de bestesini yaptı. Albümün düzenlemesini yapan müzik dünyasının başarılı aranjörü Osman İşmen, Güneyli’ye şiiri Ziya Aslan’a ait “Yıkılırsa İnsan” adlı bestesini de hediye etti.

Atina’da çekilen ilk klibin yönetmenliğini ise Hasan Kuyucu yaptı.

Albüme Usta Müzisyenler Erdinç Şenyaylar,İsmail Soyberk, Murat İşmen, Çağdaş Oruç, Ali Yılmaz, Şenova Ülker, Ertan Tekin, Eyüp Hamiş, Mustafa Süder, Hakkı Çakar ve Özcan Yılmaz, Güneyli’ye eşlik etti.

Albüm fotoğrafları Ahmet Duran ve Yunan fotoğrafçı Petros Poulopoulos tarafından çekildi.

Son güncelleme: 17:35 - 17.05.2016
Etiketler